Skocz do zawartości

Cieknący płyn po bloku silnika


Przemol21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu jechałem na trasie moją 530i aut, zauważyłem, że świeci się kontrolka od ładowania, temperatura była w normie. Chciałem się dotoczyć do parkingu zobaczyć co jest, po około kilometrze zobaczyłem w lusterku mase białego dymu. Natychmiast się zatrzymałem, po podniesieniu maski okazało się, że jest pęknięty zbiorniczek wyrównawczy i płyn leje się na silnik. Spowodowane to zostało urwaniem się paska wielorowkowego. Samochod został scholowany. Dzisiaj rano przejechałem nim około 1500m w takim stanie jakim był do warsztatu. Mechanik wymienił paski poskładał wszystko i okazało się, że płyn leje się po bloku silnika z przodu :duh: Jest to takie kapanie kropla-dwie na sekundę. Niestety nie widać skąd. Mechanik stwierdził, że mogła pójść uszczelka pod głowicą, jednak z przodu nie ma żadnych kanałów a silnik pracuje równo. Później mechanik pomyślał, że może być jeszcze pompa wody. Zabrałem samochód do domu, jechał utrzymując normalną temperaturę i bez żadnego "kuśtykania". Poczytałem trochę podzwoniłem i nadal nic nie wiem :mad2:

Podsumowując : płyn cieknie z przodu bloku silnika, nic nie widać bo jest masa tych kół i pasków, pompa pracuje bo przelewa się płyn w zbiorniczku, silnik chodzi równo.

Proszę o pomoc bo nie mam już zaufania do mechaników, mieszkam w Ząbkach k. Warszawy.

Pozdrawiam!

 

viewtopic.php?f=72&t=117890

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś było podobnie cały dół mokry, ubywało naprawdę mało. Winny okazał się czujnik który jest na dole na wężu chłodnicy. Jest poprostu WCISKANY i poszeła uszczelka, za podobną zapłacilem 17gr polskich i mam spokój. A ile się naszukałem skąd to leci to historię możnaby pisać, siedzenie z mechanikiem godzine w kanale i szukanie skąd to leci.... Znalazłem przypadkiem jak chciałem wytrzeć poruszalem czujnikiem a tu sobie sączy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.