Skocz do zawartości

E92 Tempomat aktywny ACC 2 problem


redzio55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , moj problem polega na tym ze kupilem altko i niedziala w nim tempomat aktywny. INPA pokazala mi nastepujeace bledy ale wole sie zapytac czy dobrze je rozumiem.

Oky wiec

ecu; LDM_90

jobstatus; okay

variant; LDM_90

 

Result; 3 error in memory

1:--------------------------------

62D7 0x62D7 - shut down because of AAC-Sensor

 

Error counter: 255

Logistic counter; 38

2:--------------------------------

62E9 Uknown error location

 

Error counter: 5

Logistic counter: 38

3:--------------------------------

CD40 Hinweis: Fehler im LDM

Error counter: 1

Logistic counter: 39

 

1: Mam rozumiec ze sensor ACC 2 do wymiany tak ?

2: Tu mamy niezrozumialy sygnal tak ?

3: To akrat z tych 3 udalo sie skasowac reszty nie idzie

 

Przy probie wlaczenia tempomatu wywala komunikat o bmw service :( koszty w DE nawet nie chcem myslec... :cry:

no i w tempomacie ACC mam taki blad

 

ECU: ACC2

jobstatus: okay

variant: ACC2

-----------------------

5D0C Steuergeraetefehler

Error counter: 2

Logistic counter: 37

 

i kasuje go ale po ponowny zaplonie powraca i teraz nie wiem od czego zaczac i co wymieniac czy rozbierac i szukac, i ten sterownik ( Steuergeraetefehler ) wywala blad od ACC czy dlatego ze sterownik jest uszkodzony ? jak sprawdzic ten ACC czy jest uwalony.. :mad2: Prosze o pomoc :pray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejsc z przodu i sprobuj delikatnie poruszac kostke radaru. Jezeli sie rusza chocby troche to moze masz po prostu zle ustawiony radar, to koszt miedzy 500 a 1600 zl ustawienie w zaleznosci od ASO (generalnie robi to tylko ASO w polsce, potrzebne specjalne lustro). Moze rownierz tak byc ze poprzedni wlasciciel mial radar nie wyregulowany bo np kamien uderzyl w puszke i go przesunal i nie chcial placic za regulacje przed sprzedaza i tylko zamocowal ponownie puszke.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege , wiec tak... dzis z ranca samego chcialem zobaczyc tylko luz od strony zewnetrznej radaru i ma jak by to powiedziec minimalnie sie porusza przy delikatnej iterwencji sily (nacisku na radar lewa prawa) , wiec po robocie zobacze jak tam zanim i jak uchwyt wyglada. Byly wlasciciel twierdzi ze przestal dzialac i niewie dlaczego (pierwszy wlasciciel), dlatego jak i tak nawet jak bym musial kkalibrowac od nowa radar lub wymieniac to sprawdze odrazu co wywali inpa po odpieciu radaru z wtyczki :) .

 

Ktos ma jeszcze jakies 5 groszy ?

Malo mamy tematyki dla aktywnego tempomatu ACC2 wiec chcem go rozbudowac , prosze pisac jak tos mial lub ma podobne problemy.

 

A ktos widzial lub wie na jakiej zasadzie jest wykonany sprzet do kalibracji AAC ? Wiem ze lustro , i lasery przyczopione do tylnego lewego i prawego kola i z tego biorom parametry, hrizontal i wertikal jak sie nie myle ja mam ustawione 51 na 36 a odleglosc od lustra powinna byc 1,20 +/- 5cm. Tyljo te lasery jak co i z czym to sie je ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec.. dzis odczepilem radar z wtyczki i zaden blad sie wiecej nie pojawil (kolejny) na impie i te co byly dalej nie mozna wykasowac w tempomacie jest jeden blad ' steuergerät fehler' czyli blad sterownika (ECU) . I teraz pytanie czy to jest kalibracja potrzebna nowa czy radar acc do wymiany ? ktos mial taki problem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec.. dzis odczepilem radar z wtyczki i zaden blad sie wiecej nie pojawil (kolejny) na impie i te co byly dalej nie mozna wykasowac w tempomacie jest jeden blad ' steuergerät fehler' czyli blad sterownika (ECU) . I teraz pytanie czy to jest kalibracja potrzebna nowa czy radar acc do wymiany ? ktos mial taki problem ?

 

Widze ze jestes w niemczech, najprosciej pojechac do ASO i niech zdiagnozuja problem. Za sama diagnoze nigdy nie zaplacilem ani grosza w niemczech w ASO.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem , leniwy jestem... prosciej mi bez terminu skoczyc za sciade do garazu heheh . To ASO bedzie najlepsze rozwiazanie , wiec jak cos bede dalej wiedzial napewno to opisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zle ustawiony radar, miałem ten sam problem w swoim aucie po uderzeniu zająca. Pech chciał, że wbiegł mi prosto w kule ;). Ponowne ustawienie w ASO miało kosztować 900 zł, jednak ja tego nie robiłem, ponieważ po uderzeniu w zająca mój tempomat jeszcze jakiś czas działał, a zepsuł się zaraz po sprzedaży, następnemu właścicielowi. Kalibracje musisz zrobic w ASO i bedzie ok, domowe warunki odpadają.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , no oky ale jeszcze pojade do ASO tu u mnie i zobacze co powiedzom a co do kalibracji to i tak w pl bo tu to majatek 1e = 1 zl. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz zle ustawiony radar, miałem ten sam problem w swoim aucie po uderzeniu zająca. Pech chciał, że wbiegł mi prosto w kule ;). Ponowne ustawienie w ASO miało kosztować 900 zł, jednak ja tego nie robiłem, ponieważ po uderzeniu w zająca mój tempomat jeszcze jakiś czas działał, a zepsuł się zaraz po sprzedaży, następnemu właścicielowi. Kalibracje musisz zrobic w ASO i bedzie ok, domowe warunki odpadają.

 

Tak, to prawda, w Poznaniu Smorawiński i Olszowiec MINIMUM 900 zł (nawet do 1800 zł - ponoć zależy od "ilości pracy przy diagnozie" - szkoda gadać...), a w ASO Fiałkowski w Zielonej Górze 600zł.

Nie znalazłem nikogo poza ASO, kto ustawia ten tempomat, Mikołajczak na Strzeszyńskiej w Poznaniu też polecał wizytę w ASO.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w warszawie ceny wachcaja sie w ASO od 600 do 1600 zl w zaleznosci od ASO.

To godzina pracy i zero czesci.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Jednak ACC sensor jest uszkodzony , koszt nowego w bmw panowie powiedzieli 8200 zl ( do mojego modelu i jedynego sensora ktory sie znajduje w pl ) :lol: wiec im podziekowalem bo uzywki sa od 600 zl :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ACC sensor jest uszkodzony , koszt nowego w bmw panowie powiedzieli 8200 zl ( do mojego modelu i jedynego sensora ktory sie znajduje w pl ) :lol: wiec im podziekowalem bo uzywki sa od 600 zl :D .

 

8200 zł to jak za jakas kosmiczną technologię ;).

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Fachmany z Aso powiedzieli ze akurat do mojego modelu podejdzie tylko jeden sensor , akurat do mojego uzywek nie brakowalo . Sprawdz tutaj po numerze seryjnym czy sa zamieniki lub inne konfiguracje - http://www.realoem.com/bmw/select.do

 

Problemy zdrowotne i dlatego dopiero teraz odpisuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.