Skocz do zawartości

[E60] 525d Jakie amortyzatory?


Blau

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj byłem moim autem na przeglądzie i do wymiany mam tylne amortyzatory. Po rozkodowaniu vinu w spisie wyposażenia jest pozycja s704a M Sportfahrwerk. Doradzilibyście mi jakie amortyzatory kupić? Można brać z allegro? Ponadto zauważyłem po wymianie kół na letnie, że samochód na nierównej drodze lub przy dużej prędkości pływa(tak jak by był luz w układzie kierowniczym)ale diagnosta twierdzi że w zawieszeniu nic poza amortyzatorami nie trzeba wymieniać

 

 

Pozdrawiam ;)

 

 

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś stan amortyzatorów na oponach runflat ? Jeżeli tak to wskazania na maszynie będą mocno zaniżone. To, że auto na szerokich oponach np. 245 myszkuje w koleinach jest rzeczą normalną. Sam mam 245, zero luzów, amortyzatory sprawne i samochód na koleinach nie zachowuje się idealnie. Dodam, że auto ma zawieszenie M-pakiet.

Zanim zaczniesz wywalać kasę w błoto sprawdź jakie masz opony, powtórz test na innej maszynie (stacji) zerknij na amortyzatory czy nie mają wycieków i dopiero podejmuj decyzję.

Na wcześniejszych badaniach amortyzatorów w mojej bawarce tył zawsze wychodził słabiej niż przód pomimo tego są w pełni sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.