Skocz do zawartości

Dwumasa E46 320d 150KM 2004


borsukafk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moje autko ma najechane 370tys i nic mu nie dolega poza małym mankamentem. Jak wciskam sprzęgło do połowy to słychać chrobotanie (tak jakby coś drapało), jak wciśnie się do końca to przestaje. Drgań na sprzęgle jakiś szczególnie dużych nie ma( tak jak w każdym aucie), nie trzepie autem ani nic, podczas ruszania trochę stuka. Wszystkie objawy ja słyszę bo jestem na tym punkcie wyczulony, ale ogólnie nie jest to jakoś mocno rzucające się w oczy. Czy to oznaki padniętej dwumasy? Mam w planie zamontować używkę z allegro . Nie wiem czy opłaca się to robić jak poza tym z autem nic się złego nie dzieje. Z tego co wyczytałem to dwumasa daje taki objaw, że są drgania na sprzęgle. W praktyce nie jest to tak łatwo zdiagnozować .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=x1XbD257_tc

 

Takie objawy były u mnie. Do wymiany dwumas, po wymianie stuki ustały. Pojawiały się dokładnie w połowie zakresu sprzęgła. Polecam wymienić na nowe i zrobić raz a porządnie. Wymieniłem kompleksowo ze sprzęgłem, odczucia po naprawie genialne. Autko jeździ, rusza jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto ma 370 tys. km przebiegu i nie jesteś pewien czy i kiedy było wymieniane sprzęgło to sugeruję jednak być przygotowanym na wymianę kompletu.

No chyba, że auto zamierzasz zaraz sprzedawać. Ale jak robisz dla siebie to komplet. Cena kompletu - 1500zł plus robocizna.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie samo chrobotanie jak na filmiku przy lekkim naciśnieciu sprzęgła jest a po naciśnieciu do końca cisza..towarzyszy temu od paru dni efekt taki,że

 

auto odpalone(po dłuższej jeżdzie) i na wolnych obrotach słychać co jakiś czas to rzegotanie

 

 

Byłem i u szpeca od beemek i u 3 mechaników

 

Jeden gada dwu masa a szpecu że to łożysko oporowe albo łozysko atakując w skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

be..mw - wielkie dzięki za filmik. U mnie nie ma takiego stukania jak u Ciebie raczej chrobotanie. W każdym bądź razie trzeba rozebrać i zobaczyć co piszczy w trawie.

bmtriko - to nie jest łożysko oporowe bo ono by hałasowało jeszcze bardziej na wciśniętym do końca sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.