Skocz do zawartości

Problem z IBS 645i


TOMMAX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z IBS kupiłem samochód z wyrąbanym akumulatorem, był 90 kupiłem takze nowy Boscha 90 , z tego co patrzyłem musi być 110 Ah, wywala mi błąd 299B komunikacja DME IBS, 28D7 prądnica. Czy muszę go kompem wgrać?? Czy jest cos nie tak z z klemą IBS?? Do tego nie działa mi czujnik jakości oleju , gdzie wyczytałem na niemieckim forum ,że IBS moze zakłócać jego pracę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z IBS kupiłem samochód z wyrąbanym akumulatorem, był 90 kupiłem takze nowy Boscha 90 , z tego co patrzyłem musi być 110 Ah, wywala mi błąd 299B komunikacja DME IBS, 28D7 prądnica. Czy muszę go kompem wgrać?? Czy jest cos nie tak z z klemą IBS?? Do tego nie działa mi czujnik jakości oleju , gdzie wyczytałem na niemieckim forum ,że IBS moze zakłócać jego pracę .

 

Wyrąbany to znaczy, masz na mysli że zużyty? Nowy akumulator trzeba dopisać do auta ale jeśli tego nie zrobisz to nie powinien sie wyswietlać żaden nowy błąd. Auto nie jest takie "mądre", że samo widzi inną baterię. Nie tylko pojemność ma znaczenie a prąd ładowania. A jakie błędy werbalnie wyświetlają się na desce? O czujniku jakości oleju to ja dotąd nie słyszałem i nie wiem jak sprawdzić że on nie działa? IBS teoretycznie moze zakłócać, generować każdy błąd. Moi zdaniem najbardziej podejrzany jest alternator i jego układ ładowania, współpracujący z klemą IBS, albo ew. sama klema. Zobacz co sie dzieje gdy z klemy IBS (nie wypinając jej od baterii) wypniesz małą kostkę z dwoma kabelkami?

Nikt ci nie pomoże bez diagnozy komputerowej i skasowania błędów oraz dopisania nowego akumulatora. Mozna tylko typować. Ja stawiam na elektronikę alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zgaśnie błąd czujnika oleju to mam rozumiec ,że klema jest walnięta??

Z tym czujnikiem to o ile dobrze pamiętam już walczyłeś i jakieś kombinacje stosowałeś zamiastgo normalnie wymienić na oryginał. Chodzi o to, bo nie do końca rozumiem logikę, że jak wypniesz ten kabelek to zgasnie błąd oleju jeśli jest on z winy IBS. Teoretycznie tak może być ale na pewno powinien zgasnać błąd IBS i inne z nim bezpośrednio związane typu słabe ładowanie, bateria rozładowana itp. Osobiście słabo wierzę, że IBS generuje akurat ten błąd choć pełni w pewnym sensie rolę pamiętnika błędów i niby może o nim ciągle informować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wypnę i zobaczymy. adventure dziękuję za pomoc :cool2: Tak czy inaczej czeka mnie kodowanie aku. Chodziło mi czy jak wypnę kostkę zgasną błędy związane z ibs, czy winna jest klema czy regulator? A moze akurat się uda że zgasnine błąd czujnika :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bosch s3

 

prąd rozruchowy 720, powinien być 900 moim zdaniem. oczywiście nie jest to zalecany - żelowy

 

Specem nie jestem, może da sie nawet dopisać, może będzie działał, tylko po co? Ja bym tego na pewno nie wkładał do mojego auta, bo producent zaleca zupełnie inne parametry. Ale na oponach 205 zamiast 265 też w zasadzie da sie jeździć.

 

fragmenty z opisu:

 

Niezawodna moc rozruchu w korzystnej cenie – akumulator dla samochodów klasy kompakt oraz pojazdów z niewielką liczbą elektrycznych funkcji zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy.

 

Akumulator Bosch S3 to najlepsze rozwiązanie dla klientów, którzy zwracają uwagę na korzystną cenę, ale równocześnie chcieliby mieć produkt markowy, dysponujący zaawansowaną technologią i gwarantujący niezawodny rozruch pojazdom o średnim wyposażeniu w odbiorniki elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adventure no to mam lipe :? a czujnik jakosci oleju to myslisz ze osobny temat???

 

Jakiej jakości? Pierwsza rzecz po zakupie i przed wymianą oleju w uzywanym BMW to wymiana czujnika poziomu oleju i kilka innych drobiazgów typu odma itp... O poziom w pierwszym rzędzie a nie o jakośc chodzi. O jakośc zadbasz sam wymieniając co rok lub 30.000 (zalezy co pierwsze). Pisałem ci już, że kosztuje nowy 80 zł a ASo i tam trzeba go nabyć a nie zasr.... szrot na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja serwisowa czyli naprawa lub wymiana wadliwych fabrycznych rzeczy, moja 6 er miała dwie akcje serwisowe czyli klema i jakaś rurka.

Zapytaj w aso czy Twoja 6er nie obejmuje akcji, oczywiście jest to wszystko za free :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem w serwisie i 700zł kosztuje. Jak wepnę w komputer to pokazuje błąd czujnik jakości oleju. Ja mam na mysli ,ze to ten czujnik w misce olejowej http://allegro.pl/czujnik-oleju-bmw-e39-e46-2-0-d-diesel-520-530-i4081706039.html podobnie wygląda jak ten. Bo ten drugi czujnik to chyba jest cisnienia oleju. Myslełem ,ze ten w misce olejowej to 3 w jednym poziom oleju, jakosc oleju, i temperatura oleju bo nie pokazuje mi na zegarach także temperatury oleju. Chyba ,ze jestem z błędzie :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zgłupiałem co tu jest nie tak ale np wyskakiwał mi błąd DD dynamic drive, myślałem że mam go do wymiany czyli 5 tysi , pózniej wywalił błąd wspomagania i coś jeszcze i dopiero naprawa alternatora załatwiła sprawe a tak bym wymieniał drążek i nie wiadomo co jeszcze ale najważniejsze żeby pojechać do speca od bmw który widział kiedyś na oczy 6er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.