Skocz do zawartości

[E34] Bmw Tds 525. Felgi M-system Style 21. Czy warto?


motoman12

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Mam okazje dorwać felgi M-System 17" za 4 stówki. I tak jedna fela ma z tyłu wyłamany kawałek aluminium (fragment wzoru a nie rantu) no i wszystkie kwalifikuja się do polerki bo są aż żółte. Czy ten odłamek nie przeszkodzi? Wyważenie to naprawi? I czy duże są koszty polerki? W razie zakupu co jest do polerki potrzebne?

Opłaca się je kupić?

Dużo pytań bo mi się podobają, a nie chciałbym kupić kilka kilo aluminium za 4 stówki...

Felgi takie jak w linku:

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?1962639-BMW-E34-M5-17-M-system-Style-21-Wheels-MINT-CONDITION

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyłamana jest gwiazdka (element nr 2 z poniższego linku) to nie ma problemu, bo można ją odkręcić. Jest też ona stosunkowo lekka, więc z korekta wyważenia tego ubytku nie powinno być problemu. Zawsze też można spróbować dać to komuś, żeby w ten ubytek wspawał jakiś kawałek aluminium.

 

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD11&mospid=47382&btnr=36_0055&hg=36&fg=15

 

Co do polerki to się nie wypowiem, bo nigdy tego nie robiłem...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylamany jest fragment wielkosci 2cmx1cm max i to wlasnie na tej gwiazdce. Rozumiem ze ten ubytek duzego znaczenia niema. Napalilem sie na te felgi, M System za 4 stowy ;o sam sie zdziwilem ze gosc tyle chce za nie i to jeszcze z kapselkami i rzekomo nie krzywe i nie widac zeby byly spawane, prostowane czy bite:)

 

Dobry to bedzie zakup za ta cene?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc :) a teraz inna sprawa... Felgi juz mam i mam je dopieszczone na 80% gdzies ale mniejsza o to... Wazne jest to, ze na tyl mi sie ladnie wpasowaly bez dystansow a z przodu wadza rantem felgi i opona o amortyzator. Opony mam 17/235/45. Jakie dystanse zalozyc do takich kol? I czy moze sa jakies tansze zamienniki? Bo widze ze takie np 30mm kosztuja 160 zl na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ET tych felg? Może to są od bmw 3.

Dystanse 160zł to tanie. Ja teraz dawałem 250zł na oś i to też nie jest jakaś najdroższa najlepsza firma.

Tylko nie chciałem przelotowych dystansów i Ty też takich nie kupuj jak bierzesz grubość 30mm. Kup wkręcane w piaste z tulejami do których wkręcasz koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei z felgi spisuje bo nie wiem ktore to ET: 2 226 707 1444/01 9Jx17AH2.

 

Czy dystans 30mm wystarczy? Jak na przod wloze to na tyl tez musze dystans dolozyc dla rozstawu mimo, ze pasuja bez ich dokladania? Te wkrecane dystanse sa na allegro? Bo ich nie odrozniam...To poczatek mojej zabawy z takimi kolami bo zawsze mialem stalowki i fabryczne alusy wiec niektore pojecia nie sa mi jeszcze znane ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/przykrecane-dystanse-30mm-bmw-e36-e46-e60-e90-i4214225622.html ja kupiłem te. Od tego gościa.

Dystanse to nie tylko kawałek blachy. Podobno tanie nie są wyważone są drgania i nie są bezpieczne.

 

To oryginalna felga? Zawsze po oznaczeniu IS jest ET z tego co wiem. Niech inni zobaczą bo nie wiem które to ET.

 

Nikt Ci nie napisze jaki kupić dystans nie znając ET felgi, a 30mm to już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzalem sie tez napisu BMW E22. Nie wiem czy to ma znaczenie ale zdaje sie ze to ET.

 

I tez sie dojrzalem ze na dwoch felach jest 8J a na drugich dwoch 9J.

 

Odpowiednio 8J x ET20

9J x ET22

 

I Moze te 8 J na przod a 9 J na tyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje to ze na tyl wsadzilem 9J i przez wlasne niedopatrzenie robie problem ;P Dobra, dzieki zescie mnie naprowadzili na to :) Jak juz mowilem, nie jestem w temacie felg i nie wiedzialem ze 8 na przod, a 9 na tyl... a ja 8 walnalem od razu na tyl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.