Skocz do zawartości

E60 520d stukający wydech


73greniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś po odpaleniu silnik dziwnie pracował. Czuć drgania na samochodzie. Po rozgrzaniu jest tak samo. Czuć to tylko na wolnych obrotach. Nie mam możliwości przez kilka dni tego sprawdzić ale wydaje mi się, że to wina wydechu. Dojeżdzając gdzieś i hamując przez chwilę, drgania znikają. Jak nacisnę nogą na końcówkę też znikają. Moję pytanie: czy to kolejna ze standartowych usterek E60 i wiadomo na 90% , że przyczyną jest? Właśnie co? Czy urywają się wieszaki, czy możę złączę elastyczne jest przyczyną? A może jakiś element blisko układu wydechowego jest winny? Dzięki z góry za wskazówki. Przebieg 173 tyś km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu podobnie.. tylko u mnie wydech obijał z tyłu tą gumą/odbojem o zderzak. Powodowało to właśnie drgania i stukało na zewnątrz. Wymieniłem tylne gumowe wieszaki ktore widac jak sie przychyli pod zderzak i nastala cisza. Wydech auomatycznie poszedł do góry tym samym. Podczas jazdy również jest ciszej niż było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wszystko sprawdzone. Samochód na podnośniku, podniesiony w punktach podparcia lewarkiem i... Kazdy wieszak sprawdzony, osłony, śruby i na podniesionym nic nie drży ale jak samochód na kołach czuć już delikatnie. Dużo mniej niż ostatnio ale jednak. Może trzeba już wieszaki powymieniać bo się trochę porozciągały. Chyba dam sobie spokój bo nie wiem gdzie jeszcze sprawdzić... Za to zauważyłem wyciek oleju ze skrzyni gdzie wchodzi wał. No i mam robotę z wymianą zimmeringu... Kochane BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.