Skocz do zawartości

M52b20 Zestaw naprawczy zacisku ham


Liwóś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Planuje malować zaciski hamulcowe i przy okazji muszę wymienić uszczelnienia zacisku bo będą piaskowane.Przód sedan i turas to 60mm średnica tłoczka a tył 42 albo 40,przez allegro nie umiem sie dowiedzieć czy sedan ma 40 a turas 42.Jak to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukałem i nic nie znalazłem,chciałem to szybko zrobić.zdemontować,popołudniu w pracy wypiaskować i malować skłądać wieczorem ale widze że jak to zawsze bywa wszystko sie rozciągnie w czasie.Dam znać później jaki u mnie jest rozmiar :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Hej,

Nie chcąc mnożyć tematów zadam pytanie tutaj. Potrzebuję wykonać regenerację zacisku w BMW E39, ale nie chciałbym przy tym doprowadzić do całkowitego spuszczenia płynu. Oczywiście płyn też wymienię, ale planuje zrobić to zalewając do opróżnionego zbiornika świeży i wypychając stary z przewodów.


1) Czy jest jakiś sposób na zablokowanie elastycznego przewodu hamulcowego prowadzącego płyn do zacisku tak, aby płyn nie wyleciał całkiem po odkręceniu przewodu?


2) Z tego co wiem, w przypadku całkowitego zlania płynu, poza odpowietrzeniem hamulców konieczne jest odpowietrzenie pompy ABS/ASC, nie znalazłem jednak nigdzie konkretnych informacji / poradnika, jak to zrobić. Dlatego kombinuję jak wyżej. Może ktoś z Was podpowie, jak odpowietrzyć pompę ABS/ASC w przypadku całkowitego zlania płynu z układu? Wtedy nie będę musiał blokować przewodu elastycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie radzę spuszczać całego płynu z układu bo sobie tylko roboty narobisz. Przewód zawsze zatykam grubą wykałaczką jak demontuję cały zacisk. Układ przeleje się grawitacyjnie, wystarczy pilnować żeby płynu nie zabrakło w zbiorniczku. Przelej każde koło tak po setce płynu i będzie ok.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może ktoś z Was podpowie, jak odpowietrzyć pompę ABS/ASC w przypadku całkowitego zlania płynu z układu?

Program diagnostyczny i do dzieła, w ista są wszystkie potrzebne procedury serwisowe, w inpa też.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.