Skocz do zawartości

KASOWANIE BLEDU MATY PODUSZKI PASAZERA INPA


rafalisko1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zalozony emulator pod siedzeniem pasazera i chcialem sie pozbyc kontrolki na zegarze.

Dzisiaj diagnozuje na inpie airbagi i mam nastepujace bledy. Problem w tym ze jak chce je wykasowac to sie poprostu nie kasuja tylko dalej zostaja jak byly.

Macie jakies pomysly?

Co znaczy reszta bledow, w sumie jest ich 5?

 

E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------

Date: 04/21/14 12:17:52 ECU: MRS2 JobStatus: OKAY Variant: MRS2-------------------------------------------------------------

RESULT: 5 errors in error memory !-------------------------------------------------------------

5 Zuendkreis 1 -> Fahrer Gurtstrammer

Error frequency : 1

Grenzwertueberschreitung-------------------------------------------------------------

24 Sitzbelegungserkennung

Error frequency : 1

Kommunikationsstoerung Kurzschluss gegen U-Batt-------------------------------------------------------------

6 Zuendkreis 2 -> Beifahrer Gurtstrammer

Error frequency : 1

Grenzwertueberschreitung-------------------------------------------------------------

1 interner Steuergeraetefehler

Error frequency : 1-------------------------------------------------------------

1 interner Steuergeraetefehler

Error frequency : 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto masz od kiedy? Bo wygląda na to, że napinacze pasów masz po wystrzale, albo coś złego się dzieje z wiązkami / wtyczkami pod fotelami.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki opis natomiast bo wpisaniu hasla repxet nie pokazalo mi sie zadne okienko. Ktos pomoze?

 

 

Program NCS Expert jest wraz z pakietem INPY. Po uruchomieniu programu:

File- load profil- expertmode

File- edit profil- hasło repxet pokazało się okienko,

wchodzimy do individualsierung i zaznaczamy ptaszek przy individualsierung

activ.

(pokazane jest ot tutaj http://patrz.pl/filmy/ncs)

Teraz podłączasz kabelek do auta i kompa, włączasz zapłon, uruchamiasz NCS

Expert, file load profil (ładujesz profil w którym zmienialiście individualsierung,

u mnie jest to pierwszy profil na liście Expertmode). Teraz warto sprawdzić czy

to na pewno ten profil więc File-edit profil-hasło repxet- zakładka

individualsierung- i zobacz czy masz zaznaczone individualsierung activ.

Jeśli tak idziemy dalej:

Wciskasz VIN/ZCS/FA, następnie ZCS/FA f. ECU, teraz model samochodu,

wyskoczą w ramce skróty ja wciskam EWS (akurat przez ten mi się łączy ale

można również przez inne z tej listy, trzeba po prostu wypróbować który),

następne back i powinieneś mieć aktywną opcję car&key memory.

Wciskasz car memory, zaznaczasz ERKENNUNG_SITZBELEGUNG_1 i klikasz

READ, po chwili klikasz na nicht_aktiv (z prawym okienku), następnie

TAKEOVER, potem BROADCAST. Wyłączasz NCS Expert i zapłon. Mate należy

fizycznie odłączyć tzn z tej czarnej kostki pod siedzeniem wyjąć białą wtyczkę z

czterema kablami

W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przechodziłem przez to w weekend. Nawet chyba korzystałem z tego opisu, który zamieściłeś. Ja pierwszy raz bawiłem się NCSem i jakoś udało mi się załatwić problem błędów z matą. Korzystałeś już wcześniej z NCSa? może coś pozmieniałeS?Jeśli nadal będziesz zainteresowany tematem, to po powrocie do domu mogę to posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, wiesz co ja jeszcze tego wogole nie robilem.

 

Z NCSem mam doswiadczenie zerowe dlatego posluguje sie tylko tym co ktos gdzies napisal.

 

Probowalem uzyc tego opisu ale tak jak pisalem wczesniej po wpisaniu tego hasla na samym poczatku nie wyskakuje mi zadne okienko.

 

Bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomogę w miarę możliwości. Po powrocie do domu zerkne na ncs u siebie i napisze Ci jak to u mnie wyglądało. Od weekendy żadne kontrolki się nie świecą i żadnych błędów w Inpa nie mam więc mam nadzieje, że i u Ciebie będzie happy end

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pomogę w miarę możliwości. Po powrocie do domu zerkne na ncs u siebie i napisze Ci jak to u mnie wyglądało. Od weekendy żadne kontrolki się nie świecą i żadnych błędów w Inpa nie mam więc mam nadzieje, że i u Ciebie będzie happy end

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Właśnie to sprawdziłem. Szczerze powiedziawszy to u mnie wszystko działa tak jak jest w opisie... Po załadowaniu profilu expertmode, a następnie wybraniu opcji Edit profil i wpisaniu hasła, z automatu wyskakuje okienko z ustawieniami.Spróbuj odinstalować i zainstalować NCS jeszcze raz. Czytałem, że niektórzy musieli 3 razy nowy system stawiać żeby im NCS ruszył :wink: Niestety nie jestem expertem od tego programu i nie wiem do końca gdzie może leżeć błąd. INPA Ci działa więc server jest chyba oki ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.