Skocz do zawartości

Filtr cząstek stałych - błąd (pytanie)


Zor0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w mojej e90 2008 r N47 143KM 145k km pojawił się wczoraj błąd filtra cząstek stałych. Czy powie mi ktoś co on dokładnie oznacza? Chodzi mi czy to jest jakaś procedura wypalannia czy coś innego? http://zapodaj.net/images/dffcf6dc43a8e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie sie nie wyświetla. Zacznij diagnozę od sprawdzenia termostatu, możesz to zrobic we własnym zakresie. Na forum znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na swoje pytania.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dokladnie to samo, przytkamy filtr DPF, co skutkuje mozliwa redukcja mocy silnika, wez przegoń go gdzies ladnie i zobacz jak sie wręca, u mnie przy tyma samym bledzie krecil sie tylko do 3.5 tys rpm :mad2:

 

Najlepszym rozwiazaniem dla Ciebie bedzie ogarniecie kogos z Disem, czy czymkolwiek innym, dzieki czemu wymusisz wypalanie DPF. :cool2: Nastepnie szukaj przyczyny zatkania sie tego ustrojstwa :-) W moim przypadku winne byly termostaty, ktore nie dogrzewaly autka.

 

Ps. Dziqsek, z forum wypalil mi filtr i auto odrazu odzylo, a po 2tys. Km lekka chmura dymu ma parkingu i auto znow dostalo drugie zycie :D wiec nie wiem co sie tam z tym filtrem w srodku dzieje.

Na poczatek wymus my wypalanie i szukaj przyczyn przytkania :-)

Lecz jezeli masz ponad okolo 1000zł, to jedzie do najblizszego dobrego tunera i wywal ten syf w trzy dupy i zapomnij o swoim problemie :-) :cool2:

Edytowane przez krzychu366
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie coś takiego:

 

http://wrzucaj.net/images/2014/04/17/IMG20131024192623.jpg

 

Tak jak kolega wyżej napisał, zacznij od diagnostyki termostatów. Jeśli są ok i auto łapie odpowiednią temperaturę udaj się do kogoś kto Ci podłączy auto pod DIS'a i włączy wypalanie DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyskoczył Ci ten błąd, to prawdopodobieństwo, nawet po wymianie termostatu, tego, że wypali się on samoczynnie jest nikłe :/

 

Jak wymienisz termostat to nie zwlekaj, nie jeździj długo z tym błędem tylko szukaj kogoś w okolicy z Disem, lub czymkolwiek innym i wymuś wypalanie filtra, najlepiej dwukrotnie, po takim zabiegu powinno wsio hulać ! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czekam na termostat (wiadomo święta) a co do błędu to znikł? ? ? i nie wiem co mam o tym sądzić. Wymienię szybko termostat i postaram się go przegnać na obwodnicy zobaczymy czy coś pomoże.

 

Błąd znikł, ale za chwilę może powrócic u mnie też, zawsze po skasowaniu nie wyskakiwał przez cały dzień i kiedy się mu zachciało to się ukazał. :mrgreen:

 

Kwestia z przegonieniem na autostradzie jest taka, że możesz to zrobic. Wypalanie może się aktywowac, ale nie musi i cały czas będziesz nie pewny czy filtr się wypalił czy też nie, dlatego ogarnij kogoś jak kolega wyżej napisał kogoś z softem, aby Ci sprawdził jak się ma ciśnienie za i przed filtrem, sprawdzisz to zwykła inpą, a taki programik ma co druga osoba tutaj na forum, zaś jeżeli o wypalanie chodzi to obczaj w okolicy kogoś np. tutaj z forum, do którego masz te niespełna kilkadziesiąt km i poproś go o wymuszenie wypalania filtra. Będziesz miec wtedy pewnośc, że ten badziew jest czysty i wymiana termostatu miała sens :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.