Skocz do zawartości

Silnik z e46 do e39


bambo-e39

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanko mam e39 530d i silnik zaczął mi głośno chodzic mechanik stwierdził ze panewka :-\ ale zrobiłem jeszcze 40tys i niestety stuka coraz głośniej więc ze lubie moe autko padla decyzja wymiana trafił się silnik z turbina od e46 z przebiegiem 170tys nie drogo tylko nie wiem czy to jest to samo ?? czy ktoś wie coś o tym ?? czy wszystko mi spasuje ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny ,że to panewka?Trochę dziwne,że przejechałeś 40 tyś na stukającej panewce.Ja miałem przypadek ze stukającą panewką w primerze GT.Kiedy zostałem poinformowany od mechanika,że to panewka samochodem jeździłem jeszcze...tydzień i się przekręciła.

Co do wymiany silnika wydaje mi się,że to są te same silniki,3.0 diesel.Wiadomo,trzeba się upewnić bo znam przypadek,że silnik 2,5 diesel(nie tds!!!)został sprzedany jako 3litry(różnią się jedynie skokiem cylindra-optycznie to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie bo wtryski miesiąc temu robiłem to jest taki metaliczny stuk w misie olejowej nasilający sie przy ruszaniu ale nagram jak bede w domu jutro :) W sumie tez mnie to dziwi ze tyle jezdziłem na tym ale jest coraz głosniej i słabiej :/ generalnie duzo silników tych 3.0d tak stuka tylko wszystkie dużo dużo ciszej a mój klekota ze hej :/ a druga sprawa jest ze ten silnik ok kolegi z rozbitej bmy i bardzo tanio to sie nie zastanawiam mój ma przebieg ponad 500000 wiec moze go bolec juz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej panewka nie bo byś 40 tys nie przejechał :) ja się upieram że to sprzęgło dlatego zaraz się dowiemy. Jak odpalisz silnik wciśnij sprzęgło i usłyszysz czy innaczej jest wydobywany dźwięk jeśli tak to koło zamachowe (dwumas) do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik drgań teź nieźle potrafi namieszać.

Mechanik powinien raczej wiedzieć, że przy panewce tak ogromnego przebiegu auto by nie zrobiło. Nie śpiesz się z kupnem silnika. Może to być dwumasa szczególnie przy tym przebiegu.

Sprawdź wszystko dokładnie zanim zdecydujesz się na kupno silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no po pracy sprawdze to ale moj silnik ma już szczeze koło 800000 więc wiecie a tamten ma 170000 więc wezme bo napeawde nie drogo a z mojego może glowice sprzedam jeszcze :-)

Pokaż zdjęcia wnętrza jak wygląda przy takim przebiegu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam filmik nagrany jaki to dźwięk tylko nie wiem gdzie go wrzucić :-\ środek dosyć nawet tylko kiera potargana a fotke to zaraz tu link podesle

http://zapodaj.net/1e1f9b4ddb6a5.jpg.html

http://zapodaj.net/539246a927621.jpg.html

http://zapodaj.net/e4271292f1c6a.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.