Skocz do zawartości

Wydech, drgania kierownicy.


Vytautas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Mam kilka pytań apropo mojego BMW E46 320d 150KM.

 

Pierwsze to podczas jazdy przeważnie powyżej 100km/h drga mi kierownica, tzn kręci sie w prawo i w lewo delikatnie. Czy to oznacza że sworznie do wymiany? Czy coś z tym wspólnego? Zauważyłem też że sciąga mi auto troche w lewą stronę, to ma jakieś powiązanie ?

 

Drugi mój problem jest bardziej irtujący, otóż im szybciej jadę tym bardziej słysze wiatr w kabinie, od strony kierowcy. Sprawdzałem ręką czy nigdzie nie wieje (szybę boczną przednią koło lusterka) I nigdzie nie ma zadnego przeciągu ale ten dzwięk jest mega irytujący... Możliwe że brak mi jakiejś uszczelki czy cos? I czy jest to popularny problem w BMW E46

 

I trzy, chciałbym założyc tłumik RM3 lub RM6. Pytanie: Czy one się róznią tylko wymiarami czy dzwiękiem też ? I czy po zamontowaniu będzie dobrze pasował? Czy będzie trzeba coś robić ze zderzakiem?

Foto:http://imageshack.com/a/img855/5489/4mnt.jpg

Edytowane przez Vytautas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to podczas jazdy przeważnie powyżej 100km/h drga mi kierownica, tzn kręci sie w prawo i w lewo delikatnie. Czy to oznacza że sworznie do wymiany? Czy coś z tym wspólnego? Zauważyłem też że sciąga mi auto troche w lewą stronę, to ma jakieś powiązanie ?

Przyczyn może być kilka, ale najprawdopodobniej problemem jest wyrobiona/wybita tuleja wahacza.

Dokładnie Ci nie powiem, trzeba było by zerknąć pod autko.

Jeżeli nie miałeś mocnego dzwona w jakąś dziurę, to wahacze powinny być całe,

a wtedy wymiana zakończy się prawdopodobnie na tym.

Jeszcze ewentualnie maglownica może się nadawać do regeneracji, ale obstawiał bym na 90%

tuleje. Czy z przodu czy z tyłu i które powie Ci tylko tylko osoba, która się na tym zna i zerknie

pod samochód.

 

Drugi mój problem jest bardziej irtujący, otóż im szybciej jadę tym bardziej słysze wiatr w kabinie, od strony kierowcy. Sprawdzałem ręką czy nigdzie nie wieje (szybę boczną przednią koło lusterka) I nigdzie nie ma zadnego przeciągu ale ten dzwięk jest mega irytujący... Możliwe że brak mi jakiejś uszczelki czy cos? I czy jest to popularny problem w BMW E46

 

W E46 często lekko osuwają się szyby. Nie wyczujesz tego ręką a będzie świszczeć.

Zamknij okno i zobacz od zewnątrz czy na pewno szyba dobrze przylega do uszczelki

w każdym miejscu.

 

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników miał dośc neidawno taki problem i o tym pisał i powodem jego szumu wiatru było uszkodzone nadkole, wiatr wlatywał w pęknięte nadkole i w jakiś sposób opływał tam elementy, że przenosił szum do kabiny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nadkola nie trzeba robić u mechanika, głównie tu chodzi o wymianę plastikowej osłony, sprawdź jak tam wszystko leży, czy nie ma jakichś większych szczelin które mogą to powodować, jeśli jakieś są to spróbuj je jakoś chwilowo uszczelnić i zobaczysz czy to jest powodem. Jeśli to jest to, można wymontować na autozłomie jeśli się trafi jakaś rozbita za grosze kupisz.

 

Jeśli opadaja drzwi to przeważnie jest kwestia wymiany sworznia który je trzyma na zawiasach, mógł się wyrobić. Gorzej jeśli się zawias ukrzywił pod wpływem siły jak ktoś oparł się o drzwi czy coś tego typu, lub ktoś te drzwi najzwyklej w świecie wstawił po jakimś uszkodzeniu czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 100% nie było bite, drzwi oryginalne.

Nadkola całe.

Wczoraj z mechanikiem zobaczyliśmy ze ta listwa na dachu od bagażnika jest lekko przesunięta do tyłu i jest tam mała szczelina. Naprawilismy to, teraz tylko musze jechac na autostrade i sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.