Skocz do zawartości

BMW E46 320D 150 km Montaż webasta


set

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zamontować do swojej e46 (2003 styczeń) webasto żeby dogrzewało kabinę zimą. Mam dokupioną dużą navi 16/9 a z niej podobno można ustawić dwa czasy uruchamiania.

Z tego co widziałem w WDS do e46 były trzy ogrzewania

1.Analogowe podłączone tylko do panelu klimatronica

2.Cyfrowe podłączone do panelu kilmatronica i do sieci K-bus

3.Dogrzewacz elektryczny (taki posiadam w swoim aucie)

Ogólnie to mam już cztery piece Thermo Top (wszystkie 45W z pompą obiegową) ale nie wiem czy któryś się nadaje:

1. Z e60 więc raczej się nie nadaje bo jest sterowany inaczej niż w e46)

2. Jedno nie wiadomo z jakiego Bmw ale na pewno jest analogowe bo uruchomiłem je na stole więc za stare

3. wczoraj nabyłem z e46 98r wtyczka miała przewód do sieci k-bus (pin2) i do panelu klimatronica (pin3) po podłączeniu pod Wtt jest błąd: wadliwa magistrala danych pojazdu więc wszystko wskazuje że może się nadawać do mojego auta.

Nie wiem czy po montażu trzeba dokodować webasto, w SSS w zakładce retrofiting nie ma nic o ogrzewaniu postojowym.

Zastanawiam się jeszcze co zrobić z dogrzewaczem elektrycznym ale chyba go zostawię bo przeszkadzał raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzewacz elektryczny bym wywalił ,bo webasto bedzie spełniać tą samą role .

Sterownik webasta można przekodować DIS -em ,wtedy bedzie odpalało po pdaniu +12 V na pierwszy pin reszta pinów zostaje normalnie i dziala też jako dogrzewanie silnika

Pozostaje kwestja sterowania 1 pinem ,można napewno dołożyć pilot i centralke i to fajnie dziala ( ja tak mam )

A z navi nie wiem jak jest w e 46 ,nie zagłębiałem tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie z zegara o okreslonej godzinie nie jest zbyt praktyczne. Dokup telestart i odpalisz piec z pilota.

Punkt widzenia od punktu siedzenia. Moja żona rano od poniedziałku do piątku co dzień o godzinie 06:50 jedzie do pracy i wraca o 15:30 więc włączenie webasta o określonej godzinie jest bardzo praktyczne. Telestart też by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.