Skocz do zawartości

Bmw e39 podłączenie auxa


sebastian17

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam pytaie może ktoś wie jak podłączyć auxa do oryginalnego radia ,kupiłem interfejs podłączam go pod wyjście zmieniarki ale nie działa jak to uruchomić jak powinny być piny w kostcce czerwony biały i czarny

 

Po pierwsze polecam pogodzić się z interpunkcją. Kropki, przecinki i wielkie litery są bardzo przydatne. Szanuj użytkowników, których prosisz o pomoc :nienie:

Wracając do meritum, jeśli radio masz z roku produkcji auta ('98), to AUX'a nie podłączysz.

Dedykowane interfejsy działają tylko z radiami poliftowymi i do tego z końca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja dodam 3 grosze bo niejako sam robię od czasu do czasu takie kabelki AUX. Te kable śmigają z radiami, których rok produkcji to minimum 09.2002 z wersją oprogramowania 43. Ale jeśli np ktoś ma radio z roku produkcji 2003 to wtedy wystarczy oprogramowanie w wersji 40 lub wyżej.

Co do kabelków to podpina się je tak:

PIN 3 kostki jak do zmieniarki - kanał LEWY

PIN 4 kostki jak do zmieniarki - kanał PRAWY

PIN 10 kostki jak do zmieniarki - MASA

Ty masz auto przedliftowe więc musiałbyś szukać MIDa z roku produkcji tak jak Ci wyżej napisałem.

Innym sposobem jest wlutowanie kabla w bebechy radia (zdaje się, że ludzie wlutowują się w AM) ale to już trochę większa rzeźba i nie zawsze działa to bezproblemowo. Generalnie w necie jest trochę manuali jak i gdzie to wlutować ale robisz to na własne ryzyko.

 

BTW: Większość ofert sprzedaży takich kabelków AUX w necie (Allegro itp) oczywiście twierdzi, że ten kabel pasuje do wszystkich e39 co jest wierutną bzdurą - nie wiem czy wynika to jedynie z chęci sprzedaży czy braku wiedzy sprzedających. Na palcach jednej ręki można policzyć oferty, gdzie ktoś wspomni jakie dokładnie MIDy obsługują takie kable.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi specjalista z zakładu wymienił procesor dźwięku i końcówki mocy, ale to z powodu ich awarii - radio "zacinało się - jakby się zawieszało na chwilę -ale to inna historia.

Powiedział, że się nie da wyciągnąć auxa, ale po paru próbach (zmianie oprogramowania itd.) mam wyciągnietego małego jacka z tunera (wystaje mi kabelek z tunera).

Tzn. jak w radiu w samochodzie mam wybrane źródło dźwięku cd i pod jacka nie mam nic podłączonego to działa normalnie zmieniarka. Kiedy tak samo mam wybrane źródło dźwięku cd, ale jak podłącze pod jacka np odtwarzacz mp3 to mimo że zmieniarka działa leci muza z mp3. Aby znów słyszeć cd muszę tylko odłączyć mp3 z jacka. Tak jakby przy tym podłączeniu mp3 było masterem a cd slavem na jednym porcie.

Nie mam aktywnego auxa - tzn nie mogę wybrać źródła dźwięku - aux. Kiedy zmieniliśmy oprogramowanie aby wybór auxa był możliwy to inne opcje radia nie działały -> oprogramowanie z aktywnym auxem nie było kompatybilne z moim radiem.

Dźwięk jest czysty i piękny i na cd i na mp3. Nie ma żadnej różnicy. Nic się nie nakłada, nic się nie kłóci. Rozwiązanie jak dla mnie jest super.

Niestety nie mogę dać żadnych zdjęć bo fachman zaplombował mi tuner i jak zerwę naklejki to będzie po gwarancji na końcówki mocy i procesor dźwięku.

Jakby coś to na priv mogę powiedzieć kto tego dokonał.

Za wymianę procka + końcówek mocy + ten jack zapłaciłem 400zł. Ile by kosztował sam jack nie mam pojęcia. Same końcówki mocy kosztują u niego chyba 280 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytaie może ktoś wie jak podłączyć auxa do oryginalnego radia ,kupiłem interfejs podłączam go pod wyjście zmieniarki ale nie działa jak to uruchomić jak powinny być piny w kostcce czerwony biały i czarny

 

Po pierwsze polecam pogodzić się z interpunkcją. Kropki, przecinki i wielkie litery są bardzo przydatne. Szanuj użytkowników, których prosisz o pomoc :nienie:

Wracając do meritum, jeśli radio masz z roku produkcji auta ('98), to AUX'a nie podłączysz.

Dedykowane interfejsy działają tylko z radiami poliftowymi i do tego z końca produkcji.

 

Tak jak sołtys napisał nic mniej nic więcej. ...ps Sołtys jesteś z Tomaszowa???

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.