Skocz do zawartości

Diagnoza błędu.


ittt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Podłączyłem disa i pokazało mi bład A559.

Samochód to e87 2.0 177km ,sinnik N47,2007

mOJE OBJAWY TO W zime kasowanie sie zegarka,a ostatnio podczas krótkiego postoju na trasie 200km brak zapłonu i żółta kierowniczka na wyświetlaczu.Jeszcze raz kluczyk do stacyjki i po problemie.Samochód w zime był bardzo mało exploatowany,sprawdzałem ładowanie 13,8.

Wyczytałem na jakimś forów coś takiego cytuje:

A559 Bateria terminalu drenażu 30G-F wyłączone ze względu na niekorzystne DRIVING PROFIL.

Ładowałem akumulator z 5 razy ładowarka z lidła do akumulatorów AGM.

aKUMULATOR JEST chyba od nowości ma naklejke BMW 80AG 800A I po śrubach wygląda ,że jest od nowości,nie można dostrzec daty produkcji.

Czy problem tkwi w słabnącym akumulatorze czy trzeba coś załączyć "A559 Bateria terminalu drenażu 30G-F wyłączone ze względu na niekorzystne DRIVING PROFIL:

Prosze o pomoc.

 

 

ittt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być problem akumulatora a może problem ładowania, innych błędów niema ? Może zostawiłeś na długo auto z zapłonem i zostało wyłączone bo stało za długo, albo na jakiś światłach go trzymałeś !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam taki sam komunikat i objawy jak u Ciebie.

Z tego co czytałem to IBS kontroluje stan naładowania baterii i jak napięcie spada poniżej określonej wartości to mi. przekaźnik 30g rozłącza obwody aby zapobiec dalszemu rozładowaniu baterii (najprawdopodobniej coś wciąga prąd na postoju i powoduje rozładowanie a samochód broni się przed całkowitym rozładowaniem baterii):

The terminal 30g switch-off proceduredisconnects various electrical loads/consumers in a defined manner from thevehicle electrical system. This happensapprox. 60 minutes after terminal R "OFF."The deactivated loads/consumers areactivated again together with terminal 30g"ON."

proponuję poszukać w sieci

Participant's ManualPower Supply/Energy Management w pdf

ja mam problem nie rozwiązany i poszukuję dobrego elektronika znającego E60, E63 z Warszawy i okolic (lub zdalnego bo mam Inpę Disa i kabelek)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.