Skocz do zawartości

Adaptacja nowego akumulatora po raz drugi


larencase

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdeczne, w październiku zeszłego roku kupiłem nowy akumulator BOSCH S5 110 Ah 920A

Akumulator został wymieniony i adaptowany w ASO BMW.

Wczoraj po trzech godzinach mycia samochodu otwieraniu drzwi itd (bez włączania zapłonu, radia...) aku spadł do wartości której nie dało się uruchomić silnika. Dopiero godzinne ładowanie przyniosło efekt odpalenia. Dziś sprawdziłem naładowanie spoczynkowe i pod obciążeniem okazało się słabe.

Akumulator oddam na gwarancji i aby korzystać z samochodu mam pożyczony inny o tej samej pojemności.

Teraz pytanie czy muszę ten przejściowy adaptować?

Oraz czy nowy aku wymieniony na gwarancji muszę również adaptować?

 

Teraz dla dociekliwych, ładowanie jest w jak najlepszym porządku bo kilka tygodni temu wymieniałem alternator.

Samochodem poruszam się dziennie ok 40-50 km plus weekendowe trasy więc raczej od stania bateria tez nie pada.

Dodatkowego poboru prądu również raczej nie ma gdyż w listopadzie samochodu zostawiłem pod lotniskiem na dwa tygodnie i odpalił jak nówka benzynka w ciepły dzień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie rejestrował do czasu aż dostaniesz nowy Aku, tylko nowy Aku powinien być rejestrowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje aby nie rejestrować używanego aku na okres 2-3 tyg po czym włożyć nowy i znów.

Dzwoniłem go ASO BMW ale wiadomo oni tylko aby człowiek przyjechał i znów wykartkował za adaptacje.

Mam pytanie jak najbezpieczniej wymienić akumulator, chodzi mi o kolejność odpięcia klem i jak zdemontować kleme dodatnią (+) bo jakoś skomplikowanie trochę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanko jak wymienić akumulator?

Mam na myśli w jaki sposób odłączyć klemę dodatnią (+) bo jest trochę skomplikowana jak dla mnie.

Oraz po zamianie aku musze podłączać INPE w celu kasowania błędów czy którka jazda autem usunie błędy. Dodam że to 530d bardzo bogato wyposażone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz pytanko jak wymienić akumulator?

Mam na myśli w jaki sposób odłączyć klemę dodatnią (+) bo jest trochę skomplikowana jak dla mnie.

Oraz po zamianie aku musze podłączać INPE w celu kasowania błędów czy którka jazda autem usunie błędy. Dodam że to 530d bardzo bogato wyposażone

 

Zobacz ten filmik:

 

PS. A czy fabrycznie nie siedział u Ciebie przypadkiem akumulator AGM (czarny) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając akumulator najlepiej podłaczyć prostownik aby nie było spadku napięcia. Ja wymieniam zawsze na podłączonym prostowniku aby nie było błędów i problemów.

 

Dla zmniejszenia poboru prądu możesz zrobić taki myk.

 

Otworzyć klapę, zablokować zamek jakby była zamknięta, zamknąć auto aby się uśpiło i po 10 min wymienić aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając akumulator najlepiej podłaczyć prostownik aby nie było spadku napięcia. Ja wymieniam zawsze na podłączonym prostowniku aby nie było błędów i problemów.

 

Dla zmniejszenia poboru prądu możesz zrobić taki myk.

 

Otworzyć klapę, zablokować zamek jakby była zamknięta, zamknąć auto aby się uśpiło i po 10 min wymienić aku.

No właśnie teraz już wiem po szkodzie, lezy mi w garażu aku 90 Ah więc jeśli będe kolejny raz wymieniał akumulator to podłącze pod przyłącza pod maską ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ci kiedyś auto nie odpali po wymianie akumulatora bo się rozsynchronizuje CAS z DDE to będziesz wiedział dlaczego ma się wymieniać na podłączonym prostowniku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.