Skocz do zawartości

Złożyć e36? s50b30..


Beywart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuje mnie zakup pięknego cabrio w e36. Lecz mam bardzo duży problem nie umiem trafić na żaden ciekawy model. Fakt nie przeznaczam dużo bo tylko 20 tys. Ale jednak zawsze myślałem, że to wystarczy. Planowałem kupić z silniczkiem m52b28, kolektor wymienić mapowanie wtrysków i jechać weekendowo, oraz na zimę zimować w garażu.

 

Natomiast urodził mi się w głowię pewien plan. Co powiecie na to, aby złożyć go od podstaw? Kupić budę cabrio znalazłem silnik za 10 tys. s50b30, i dołożyć do niej? Budę uda mi się kupić w bardzo dobrym stanie za 2 tys. Strzelam silnik podajże 9-10 tys. Ale czy zmieszcze się z kosztami? Nie wiem czy dobrze na tym wyjdę, planowałem kupić dwa jeden budę drugi na przełożenie i złożenie z tego czegoś dobrego, i tak zawieszenie raczej planuje wymienić.. Ale czy cała reszta planu ma jakąś podstawę? Oczywiście powoli do celu, natomiast chciałbym znać Wasze zdanie. Oraz co lepiej wychodzi? m52b28 czy s50b30..?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m52b28 w zupelnosci w cabrio wystarczy. Przeciez cabrio jest do lansu.. wiec na no Ci s50?

z reszta za 2tysie budy zdrowej nie kupisz.

z e36 tylko zacznij.. i pozniej poleca sakiewki z kasa.. kup za te 16-20 fajne cabrio bo kupisz napewno z m52b28

2.8 fajnie sie zbiera stosunkowo malo pali, dzwiek r6 jest.. zapas mocy jest..

Podsumowując dobre 2.8 w oryginale bez zbednych tuningow z seryjnym nie swapowanym silnikiem.

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że na chwilę obecną nie ma zdrowej fajnej e36 z silnikiem 2.8 większość to zajechane dziady, i kupie za 15 tys. a dołoże następne 8-10 żeby auto wyszło na ludzi. To mi się mija z celem. Przynajmniej ja nie umiem takowej znaleźć. Jedyne co to właśnie jeśli kupić to z m-pakietem, ponieważ podoba mi sie ten styl. Fakt są ślicznotki za 25 tys. Ale no cóż nie planuje aż tyle wydać jeszcze motor muszę :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że na chwilę obecną nie ma zdrowej fajnej e36 z silnikiem 2.8 większość to zajechane dziady, i kupie za 15 tys. a dołoże następne 8-10 żeby auto wyszło na ludzi. To mi się mija z celem. Przynajmniej ja nie umiem takowej znaleźć. Jedyne co to właśnie jeśli kupić to z m-pakietem, ponieważ podoba mi sie ten styl. Fakt są ślicznotki za 25 tys. Ale no cóż nie planuje aż tyle wydać jeszcze motor muszę :P.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic bez m pakietu..

i oryginalny m pakiet dokupic....

mysle 1500zl oryginal z polakierowaniem

w zamienniku

zderzak przedni malowany w kolorze 560

Dokladka tylna 120

Listwy 300

No i lusterka(mi osobiscie sie nie podobaja bo wygladaja jak uszy Shreka)

 

Najlepiej poszukaj sprowadzonej z niemca

E38 728i 1999r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm za 12900 nie widzę na allegro.. Chyba że 1.8 :/.. Ale i tak wówczas trzeba jechać potem mechanik potem inne i dopiero zakup. Przyznam że troche korci mnie ten s50, ale skoro 2.8 ma już wystarczający zapas mocy to ukłonie się w jego stronę jest to najmniej awaryjny silnik. S50 ma już trochę większe koszty utrzymania ale z tego co czytałem spalanie porównywalne stąd też zacząłem się zastanawiać nad tym silnikiem. Mam palić podobnie a mocy x2.

 

Czyli Waszym zdaniem nie kupować już zrobionej w m-pakiecie z zawieszeniem gwintowanym itd. Tylko oryginał tak? Co to wówczas zmienia?

 

Co do lusterek mam podobne zdanie ^^

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi jeszcze powiedzieć jeśli chciałbym złożyć takowe cacko na co powinienem się przygotowywać i jakiego rzędu koszta są to?

Oraz jeśli szukam autka w dobrym stanie gdzie zacząć? Zza granicy? Co można zrobić? NA chwilę obecną nie ma żadnej ciekawej na allegro czy tablicy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problemem w Polsce jest kupić zdrowe S50 za rozsądne pieniądze.... to nie jest tak łatwo, kupić 318i i zbudowac M3... mnóstwo kosztów i roboty... sam silnik to połowa kosztów...zawiecha, hamulce, skrzynia, dyfer, mnóstwo róznych elementów.... warto zbudowac sobie takie M3 w oparciu o zdrową budę, ale nie będzie tanio.
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.