Skocz do zawartości

Problem z czujnikami cofania w e46


grzegorz1727

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z czujnikami cofania w mojej e46. Po wymianie dwóch zepsutych na nowe nie działają czujniki. Fakt już nie słysze tego dźwięku jak były popsute ale też dziwnie klikaja. Przed wymianą częstotliwość bipania była większa a teraz mniejsza tak jakby były w "uśpieniu".

Czy odłączenie akumulatora zresetuje pdc? Proszę o pomoc

 

Przed wymianą

 

Po wymianie

Edytowane przez grzegorz1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj demontowałem od nowa tylny zderzak i każdy czujnik+zdarłem ori izolacje i na nowo zaizolowałem wszystkie kable...czas 4h..3 dni temu tez wyciągałem czujniki.Już mnie krew zalewa.. wszystkie kable dobre..sprawdzone wtyczki nie zaśniedziałe itp..dobrze dociśniete i jak wszystko rozbiorę jest spokój wszystko działa za 2 dni od nowa cyrki w inpie w PDC 0 błędów ,czujniki cykają wszystkie..

 

zrobiłęm test uchyliłem szybę w aucie wbiłem wsteczny i dochodziłem do każdego i stałem z 6sekund przy każdym to tylko ostantni zaczynał przerywać,ale błędów w inpie 0 bo ponownym rozebraniu zderzaka i złożeniu wszystkiego znów wszystko działa...jak jeszcze raz będzie taki cyrk a w inpie 0 błędów oleje to(może przez wilgoć itp) ale jak będzie ciagle tak to wyjmę bezpiecznik bo dla mnie to zbędny bajer.Ale fajnie,że jest

 

nowa izolacja niebieska :

 

http://i59.tinypic.com/33nji2a.jpg

 

http://i62.tinypic.com/fwr6nk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. U mnie też był ciągły pisk - co oznacza że jest popsuty czujnik/czujniki. Pomyślałem no dobra trzeba będzie wymienić…. No ale tak się jakoś stało że musiałem wyjąć aku aby go naładować i po ponownym podpieciu system PDC działa a raczej działał przez 1 dzień :( I znowu piszczy… Chyba będzie trzeba wymienić / albo chociaż spryskać kostki jakimś preparatem wypychającym wodę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyjęciu bezpiecznika nr 24 pdc cisza :D i w inpie 0 błędów..ale włożyłem spowrotem bezpiecznik bo póki co działa PDC(O DZIWO O WYJĘCIU I WŁOŻENIU BEZPIECZNIKA)jak będzie szwankowac bardzo a w inpie 0 błędów to wyjmę bezpiecznik ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyjęciu bezpiecznika nr 24 pdc cisza :D i w inpie 0 błędów..ale włożyłem spowrotem bezpiecznik bo póki co działa PDC(O DZIWO O WYJĘCIU I WŁOŻENIU BEZPIECZNIKA)jak będzie szwankowac bardzo a w inpie 0 błędów to wyjmę bezpiecznik ;)

 

u mnie PDC wlasnie raz działa, a raz nie.. często nie działa np "po deszczu" albo w deszcz..

sugerujesz, że wyjęcie i włożenie bezpiecznika może coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też... już robiłem.. na wiązke całą nowa izolacja(przerypane jest starą usunąć) kostki przepsikane..dobrze dociśnięte i tak świruje ale u mnie w inpie błąd tylnego lewego i chyba tylnego lewego(środkowego) czyli jeden na pewno muszę wymienić a drugi się okaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymieniłeś ale wiesz,że 100% sprawne zresztą mi to u Ciebie wygląda na:

 

sprawdzenie po zdjęciu zderzaka tylnego wtyczek i dokładnie okablowania(odwin starą izolacje z 2h Ci zejdzie) a na miejscu 1 stawiam sterownik od PDC ukryty w bagażniu po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Dziś wymieniłem czujnik parkowania (tył prawy zewnętrzny) i objaw mam taki jak u kolegi grzegorz1727.

 

Czyli przed wymianą jeden czujnik milczał, po włączeniu wstecznego długi sygnał dźwiękowy, INPA pokazywała że jest uszkodzony, został wymieniony na nowy z alledrogo link: http://allegro.pl/czujnik-pdc-parkowania-bmw-e39-e46-okazja-0v7-i4239234430.html

 

Teraz jest tak że cztery czujniki pykają, jednak jest zero reakcji przy włączonym wstecznym, INPA nie pokazuje żadnych błędów, jednak przy testowaniu w INPIe, ten nowy czujnik nie wykrywa przeszkody, jak przechodzę za autem to trzy stare czujniki wykrywają przeszkodę, a ten nowy jest "ślepy".

 

Kable i wtyczki w stanie idealnym.

 

Czy jest możliwe że kupiłem zły czujnik (wg. numerów nie mogłem znaleźć nigdzie takiego czujnika, więc wizualnie i z opisu znalazłem na alledrogo)?

 

A może jak kolega grzegorz1727 pisze że trzeba go zaprogramować w NSCExpert?

 

Czy jak jest uszkodzona centrala od PDC, to INPA nie powinna jakiś błąd pokazać?

 

Pozdrawiam i czekam na sugestie oraz podpowiedzi.

 

Dodano 22.05.2014 19:15

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Więc udało się uruchomić PDC. :D

 

Okazało się że tani nowy czujnik zadziałał po podłączeniu do innego gniazda.

Wydawało by się że wtyczka jest uszkodzona, ale wszystkie wtyczki i kable są ok.

U mnie wygląda na to że czujnik w zamienniku może działać tylko w miejscach środkowych, bo w skrajnych zamiennik po prostu nie działa.

 

Dziś wszystko rozłożyłem i nowy czujnik podłączałem do każdej wtyczki po kolei i działa on tylko we wtyczce środkowa prawa i lewa.

 

Ważne, w INPIe w sekcji ACTIVE są guziki SYSTEM OFF i SYSTEM ON, po każdorazowym przepięciu czujnika musiałem wyłączyć, a następnie włączyć system aby PDC zaczęło działać.

 

Więc jeśli ktoś ma ten sam problem to może warto spróbować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
co rozumiesz przez słowa nowy czujnik zamiennik "nie działa" :

nie pyka czy nie widzi przeszkody ??

 

A to chodzi o czujnik nieoryginalny.

 

Problem już został rozwiązany i napisałem co w moim przypadku pomogło.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat się zgubił, miało być tak:

 

 

Okazało się że tani nowy czujnik zadziałał po podłączeniu do innego gniazda.

Wydawało by się że wtyczka jest uszkodzona, ale wszystkie wtyczki i kable są ok.

U mnie wygląda na to że czujnik w zamienniku może działać tylko w miejscach środkowych, bo w skrajnych zamiennik po prostu nie działa.

 

i tu pojawia się pytanie o sposób nie działania, tzn. czy pyka i nie widzi przeszkody czy np w ogóle nie pyka

 

dopytuje bo tez kupiłem zamiennik i czujniki pykają ale pdc wogóle nie działa

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu pojawia się pytanie o sposób nie działania, tzn. czy pyka i nie widzi przeszkody czy np w ogóle nie pyka

 

dopytuje bo tez kupiłem zamiennik i czujniki pykają ale pdc wogóle nie działa

 

no to tak jak u mnie, czujniki wszystkie pykały a PDC nie działało w ogóle.

Spróbuj przełożyć czujnik w inne miejsce, np. jak jest na brzegu to go podłącz do jednej z środkowych wtyczek, lub odwrotnie.

 

A w INPIe sprawdzałeś co Ci pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bingo !!

wiszę Ci kolego falszkę :cool2:

 

podłączyłem oryginały po zewnętrznej zderzaka i pdc zaczął działać, nic nie włączałem/wyłączałem w inpie, po przepięciu czujników system działa

 

wcześniej podpinałem się pod kompa, tyle że mam tylko carsoft zainstalowany (notoryczny brak czasu na instalację inpy) i pokazywało że system pdc ok bez błędów, a nie działał

 

teraz już wiem, że wystarczyło pierwszy zamiennik gdzie indziej podpiąć, a nie wymieniać kolejny który ciszej pykał

pzdr

życie jest za krótkie, żeby jeździć dieslem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.