Skocz do zawartości

Problemy i błedy po aktualizacji DSC


k1alek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

aktualizowałem dzis systemy w E90 z 2008 roku no i wszystko było by super gdyby nie błędy któe sie pojawiły

 

Ale od początku: aktualizowałem wszytko oprocz DDE bo to juz miałem zrobione wczesniej. Wszystkie aktualizacje przeszyły poprawnie i byly potwierdzone ze jest OK! Nie zauwazyłem nawet w ktorym momecie pojawiły mi sie błedy. Po odczytaniu w INPie są to błędy DSC:

5E4E oraz 5E59 przez co DSC jest nie aktywne (brak kontroli na drodze) swieci sie caly czas a jak w inpie daje identyfication to wogole nie ma pozycji DSC oraz PDC...WCIEŁO!

 

po ktorej z aktyalizacji mialem na wyswietlaczu taką ikonke zeby pokrecic kierownicą no i pokrecilem delikatnie bobez wspomagania to ledwo co i zgasło.

 

1.Czy po aktalizacji dsc trzeba robic jakies specjalne adaptacje (ja zrobilem tylko standardowe kasowanie błędów)?

2.Czy to możliwe ze pomylilem proram podczas wgrywania?? dałęm DSC81 a możę powienienem dac cos innego.

Szczeze mowiąc to nawet nie pamietam czy podczas wgrywania ten moduł dsc nei byl juz w najnowszej wersji a ja wgrałęm go i tak i czy to nie jest problem.

 

Czy ktoś mógł by mi pomoc z tym problemem bo bez kontroli trakcji ciezko sie jezdzi a te dwie ikony na liczniku strasznie oslepieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem ze musze jeszcze raz zaprogramowac DSC przez NCS Expert i udało mi sie bo mialem jeszcze orgianlny plik FSW_PSW.TRC od mojego auta i dzieki temu udało mi sie pozbyc błędu 5E59 niestety pozostał 5E4E oraz jeszcze jeden w 4C12 w kategori DDE ktory tez jest chyba powiazany z DSC.

 

Czy to oznacza ze musze wszytkie moduły odswierzyc przez NCS Expert po ich zmianie na nowe wersje? czy to moze mi pomoc? A możę bledy DSC nie wynikają z aktualizacji tegoż modułu lecz ktoregoś innego ktory bezposrednio ma wpływ tez na DSC??

 

Kurde zle mi to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy dobrze mysle ale teraz chyba powinienem cos zkalibrowac w DISie ale z z tym programem mam problem bo ciezko go uruchomic, nie da sie naprawić tego przez inny program bardziej z rodziny INPY bo powoli trace juz nadzieje na zrobienie tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.