Skocz do zawartości

e 61 520D kiepskie grzanie


Lobous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczow

 

Przekopalem sie przez archwium, ale takiego cymesu nie znalazlem. W mojej 520D 2010, zarowno ogrzewanie jak i chlodzenie, dzialaja w stanach "aletrnatywnych" W zasadzie nie da sie ustawic na przyklad 21 st- wieje z gornych nadmuchow zimne powietrze, a jak cos "kopnie" to leci cieple-tak po 200 km. Jak sie ustawi temperature na max- to gitara, leci wrecz gorace powietrze. W ukrytym menu sprawdzilem temperature-osyluje wokol 89 stopni i jakos nie plywa dramatycznie. Pozatym auto bylo w ASO i termostaty sa OK. Moze ktos juz cos takiego spotkal na swoje drodze?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

 

odświeżam temat, bo mam ten sam problem w e60 520i '03r. W lato nękało mnie, że klima słabo działała (czuć było, że coś chłodzi ale bardziej opłacało się otworzyć szybe), teraz znów przyszłe zimne dni i wyszło na jaw, że z ogrzewaniem też jest problem, chłodem wieje. Wydaje mi się, że jak wezmie się na wianie na szybe, to jest ok ale nie jestem pewny. Wentylator dobrze wieje. Czy powietrze z zewnątrz, czy wewnątrz - bez różnicy.

 

Ma ktoś może pomysł co warto sprawdzić? Jakiś może czujnik temp wewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno warto sprawdzić w Idrive opcje Climate, w sumie nie wiem po co to robili (przynajmniej u mnie)

Jak ustawię opcje "dla kierowcy"

1.Szyba daje kreske dwie,

2.Na twarz daje prawie ful

3.Nogi daje też kreska dwie,

i na tym słupku pośrodku jak jest niebieskie to powietrze leci zimne pomimo że mam np na full a jak czerwone grzeje normalnie i leci ciepłe powietrze, być może w tym tkwi Twój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.