Skocz do zawartości

Koło zapasowe w X5 F15 ?


gregwlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na brak możliwości zamówienia w UK koła zapasowego mam pytanko

czy orientuje się ktoś czy jest miejsce na koło zapasowe czy BMW je jakoś

zabudowuje uniemożliwiając jego późniejsze dołożenie ?

Oryginalnie jest dojazdówka czy pełnowymiarowe ?

Jakoś nie mam przekonania do runflatów , z zapasem czuję się pewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w Polsce, ale w Belgii model podstawowy wyjezdza na 18" kolach i zwyklych oponach, nie run-flat. Miejsce na kolo zapasowe dojazdowe jest pod podloga bagaznika. Jest go duzo, ale pelnowymiarowe raczej sie nie zmiesci. Natomiast biorac runflaty bez opcji kola dojazdowego ma sie te przestrzen dla siebie do zagospodarowania na dodatkowy bagaz. Wejdzie tam spokojnie torba kabinowka i jeszcze zostanie miejsca na druga. Osobiscie juz sie ciesze, ze bede mial gdzie upychac buty narciarskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w Polsce, ale w Belgii model podstawowy wyjezdza na 18" kolach i zwyklych oponach, nie run-flat. Miejsce na kolo zapasowe dojazdowe jest pod podloga bagaznika. Jest go duzo, ale pelnowymiarowe raczej sie nie zmiesci. Natomiast biorac runflaty bez opcji kola dojazdowego ma sie te przestrzen dla siebie do zagospodarowania na dodatkowy bagaz. Wejdzie tam spokojnie torba kabinowka i jeszcze zostanie miejsca na druga. Osobiscie juz sie ciesze, ze bede mial gdzie upychac buty narciarskie.

 

W Polsce tez 18" sa standardem ale tylko rof. Tak jak piszesz pod podłoga jest dużo miejsca, ale nie na pełnowymiarowe koło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Są narzędzia typu lewarek czy klucz do kół oraz wnęka koła zapasowego 18 i 19" więc nie ma problemu :)

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=KS41&mospid=56081&btnr=71_0591&hg=71&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie na zimowkach mam zwykle opony i właśnie taki zestaw z dojazdówką 18" pod podłogą bagażnika, mieści się bez problemu ale pełnowymiarowe koło na pewno nie wejdzie. Warto go mieć bo już mi raz się przydał w tym roku za granicą...
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jestes na 100% pewien, ze nie mozna zamowic tego kola dojazdowego? nie do konca w to wierze, skoro jest na to nr opcji (300)

 

byc moze chcesz zamowic samochod z trzecim rzedem siedzen i wtedy faktycznie nie mozesz zamowic kola dojazdowego z samochodem, bo nie ma na nie miejsca pod podloga, ale zawsze mozesz je zamowic od dilera (2-3 razy drozej niz w opcji z samochodem) i w jakies trasy wozic w bagazniku jak inne bagaze

 

Z uwagi na brak możliwości zamówienia w UK koła zapasowego mam pytanko

czy orientuje się ktoś czy jest miejsce na koło zapasowe czy BMW je jakoś

zabudowuje uniemożliwiając jego późniejsze dołożenie ?

Oryginalnie jest dojazdówka czy pełnowymiarowe ?

Jakoś nie mam przekonania do runflatów , z zapasem czuję się pewniej.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK nie ma opcji koła zapasowego , dopytywałem oto ponieważ zapas musi być mimo runflatów.

Od Firmy która oferuje części do BMW dostałem już ofertę na cały komplet "gadżetów" wraz z informacją

iż na ten moment nie ma w sprzedaży dojazdówki tylko sama felga stalowa 18 , pytanie czy wejdzie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem wcześniej, że nie zmieści się na pewno felga 18" 8,5" pod podłogę. To kup sobie cały zestaw koła dojzdowego z podnośnikiem itp. w Polsce . Co to za problem? :D
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kolego jest problem.

Rozmawiałem dzisiaj z ASO i na ten moment BMW nie przewiduje możliwości

dokupienia dojazdówki wraz z całym zestawem.

Mają tylko felgę stalową , gdzie po dobraniu opony trzeba to wozić w bagażniku ponieważ

pod podłogą jest akumulator i tam nie wejdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam chyba na odbiór mojej X5 , wtedy będę widział dokładnie co i jak.

Na motoallegro są dojazdówki do X5 E70 , reszte idzie spokojnie kupić.

Na pewno kolego lewybmw1 dojazdówka 18 z E70 pasuje do F15 na standartowych 18 ?

W ASO tego nie wiedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jezeli takie informacje otrzymujesz, to znaczy, ze osoby, z ktorymi rozmawiasz nie maja pojecia o czym mowia

 

No niestety kolego jest problem.

Rozmawiałem dzisiaj z ASO i na ten moment BMW nie przewiduje możliwości

dokupienia dojazdówki wraz z całym zestawem.

Mają tylko felgę stalową , gdzie po dobraniu opony trzeba to wozić w bagażniku ponieważ

pod podłogą jest akumulator i tam nie wejdzie .

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele. Mówię z własnego doświadczenia bo właśnie mam komplet z E70 u siebie i mało tego używałem go niedawno więc na 1000 % pasuje. Posłuchaj się ludzi którzy mają jakieś doświadczenie a nie matołów z Aso, których nie raz pouczyłem lub im coś wyjaśniałem :duh: Zestaw dojazdówki pod podłogą mieści się bez problemu. Koła pełnowymiarowe z E70 też pasują bez problemu do F15.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele. Mówię z własnego doświadczenia bo właśnie mam komplet z E70 u siebie i mało tego używałem go niedawno więc na 1000 % pasuje. Posłuchaj się ludzi którzy mają jakieś doświadczenie a nie matołów z Aso, których nie raz pouczyłem lub im coś wyjaśniałem :duh: Zestaw dojazdówki pod podłogą mieści się bez problemu. Koła pełnowymiarowe z E70 też pasują bez problemu do F15.

 

no właśnie rozmawiałem z 2 dealerami nt. kół/felg z E70 do F15 - rozglądam się za 2 kompletem - i mimo, że wymiary są takie same sprzedawcy twierdzą, że z E70 nie będą pasowały ......... :roll:

za to jak pytałem dlaczego nie pasują, żaden nie umiał mi odpowiedzieć :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozmawiałem z 2 dealerami nt. kół/felg z E70 do F15 - rozglądam się za 2 kompletem - i mimo, że wymiary są takie same sprzedawcy twierdzą, że z E70 nie będą pasowały ......... :roll:

za to jak pytałem dlaczego nie pasują, żaden nie umiał mi odpowiedzieć :duh:

 

Mi zostaly kola zimowe z E70 wiec zalozylem do F15 i smialo pasuja. Wszystkie wyniary sa takie same i w samochodzie rowniez nie pokazuja sie zadne bledy itp. Panowie z Aso pewnie maja taka wiedze, ze jak w katalogu sa wzory do F15 to juz wzory od E70 nie pasuja ... Ich mozgi najdalej siegaja do katalogu. Nie raz sie przekonalem, ze oni w ogole nie mysla i chca z nas wyssac jak najwiecej wciskajac takie kity abys na pewno kupil nowe kola.

"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rozmawiałem z 2 dealerami nt. kół/felg z E70 do F15 - rozglądam się za 2 kompletem - i mimo, że wymiary są takie same sprzedawcy twierdzą, że z E70 nie będą pasowały ......... :roll:

za to jak pytałem dlaczego nie pasują, żaden nie umiał mi odpowiedzieć :duh:

 

Mi zostaly kola zimowe z E70 wiec zalozylem do F15 i smialo pasuja. Wszystkie wyniary sa takie same i w samochodzie rowniez nie pokazuja sie zadne bledy itp. Panowie z Aso pewnie maja taka wiedze, ze jak w katalogu sa wzory do F15 to juz wzory od E70 nie pasuja ... Ich mozgi najdalej siegaja do katalogu. Nie raz sie przekonalem, ze oni w ogole nie mysla i chca z nas wyssac jak najwiecej wciskajac takie kity abys na pewno kupil nowe kola.

 

no właśnie ..........

a masz w F15 czujniki ciśnienia w oponach ? jedynie tutaj mogły by być jakieś różnice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam tylko takie ze pokazuje czy cisnienie jest ok. Nie mam takiego co dokladnie pokazuje jakie jest cisnienie bo to wlasnie chyba w opcji jest.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy mam tylko takie ze pokazuje czy cisnienie jest ok. Nie mam takiego co dokladnie pokazuje jakie jest cisnienie bo to wlasnie chyba w opcji jest.

 

standard to może być realizowany bez czujników w kołach,

 

czujniki na każdym kole maja być standardem od kwietniowej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na pewno taki co pokazuje czy cisnienie jest ok. W takim przypadku nie ma zadnych czujnikow w kolach. Samochod ustala to na jakiejs innej podstawie. Jezeli sa czujniki w kolach to pokazuje dokladnie cisnienie.
"Albo GRUBO albo WCALE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na pewno taki co pokazuje czy cisnienie jest ok. W takim przypadku nie ma zadnych czujnikow w kolach. Samochod ustala to na jakiejs innej podstawie. Jezeli sa czujniki w kolach to pokazuje dokladnie cisnienie.

 

pewnie na podstawie czujników z ABSu,

ale potwierdza to tym bardziej, że jeśli nie ma żadnych czujników, to koła od E70/E71 pasują do F15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.