Skocz do zawartości

BMW E46 316 ti 2001 r. - zesputy mechanizm podnoszenia szyby


franki31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

przed zimą padł mi mechanizm podnoszenia szyb (przód lewy). Przez długi czas wcześniej szyba podnosiła się ciężko wydając odgłosy tarcia. Niestety nic nie zrobiłem wcześniej i szyba pewnego dnia całkowicie opadła. Oddałem auto do mechanika, żeby podniósł mi szybę i zablokował.

Nadchodzi wiosna, więc chciałbym naprawić sobie szybkę. Jak już się zdążyłem zorientować, tego typu usterka jest typowa dla tego modelu i z uwagi na specyfikę Compacta, mało jest na rynku oryginalnych używek, a jeśli są to po zawyżanych cenach (a przy tym niepewnych). Zamienników w ogóle nie widziałem.

 

Wpadłem na pomysł aby rozejrzeć się za zestawem naprawczym. Znalazłem następujące dwie oferty na niemieckim e-bay'u:

 

http://www.ebay.de/itm/BMW-E46-COMPACT-FENSTERHEBER-REPARATURSATZ-SEILZUG-ROLLE-VORNE-LINKS-2001-2005-/131107779705?pt=DE_Autoteile&hash=item1e86a1f479

 

I zestaw dwa razy droższy z dwoma dodatkowymi elementami:

http://www.ebay.de/itm/BMW-E46-3er-COMPACT-FENSTERHEBER-REPARATURSATZ-SET-KIT-VORNE-LINKS-2001-2005-/131107783458?pt=DE_Autoteile&fits=Make%3ABMW|Platform%3AE46&hash=item1e86a20322

 

Macie doświadczenia z takimi zestawami naprawczymi? Uda się zreperować nimi uszkodzony mechanizm?

 

Dziękuję za wskazówki i pozdrawiam

franki31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę męczarni :roll:

z założeniem linki na to kółeczko i te pierdoły ...czyli nawlec/ułożyć wszystko jest łatwo ....ale finalnie spiąć to jest lekki terror i przeklinanie.

Swoją szybę (tylnia E46) sam założyłem ...ale u kumpla (przy E46 Coupe) potrzebne były 4 ręce i tez była jazda.

 

ja np. te zestawy kupowałem:

http://opony-jpj.pl/category.php?id_category=256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sedanie tez miałem problem z szybami właśnie te dodatkowe 2 elementy z drugiego linka się psuja tzn łamią bo w nie wchodzi linka z takim elementem zaciśniętym na lince jeśli te plastiki pękną to szyba podnosi się tylko na jednej lince a co za tym idzie się klinuje ja ogólnie dospawałem podkładkę wyszlifowałem ja w kształcie widełek i kawałek dalej zrobiłem 2 dziurki przez które przedziałem drucik który trzymał linkę żeby nie wyskoczyła z tego plastiku.. trochę zagmatwanie to brzmi ale jakbyś rozebrał pewnie byś się domyślił o co chodzi.. wydaje mi się ze to będzie na pewno lepszym i trwalszym rozwiązaniem ale zależny jaki kto ma sprzęt itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.