Skocz do zawartości

Nie działa manetka bc - schemat


vipdominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z manetką od bc. Problem jest od początku kiedy kupiłem samochód. Manetka jest sprawna na 100%, rozkręcałem swoją i podkładałem już dwie inne, niestety to nie przyniosło wymaganego rezultatu. Sprawdziłem jeszcze czwarty przewód od manetki do licznika - jest ok. Funkcja bc jest aktywna w komputerze, zresztą samochód był w nią wyposażony fabrycznie. Podmianka zegarów też nie pomogła. Myślałem nad podłączeniem "na krótko" wszystkich przewodów odpowiadających za bc, jednak nie mam żadnego schematu, a nie uśmiecha się mi rozbebeszanie wszystkich plastików. Wydaje się mi że problem tkwi właśnie w przewodach gdyż po odpięciu akumulatora na wyświetlaczu pod zegarami widnieje godzina, a gdy temperatura spadnie poniżej 3 stopni C przełącza się automatycznie na temperature (i tak już zostaje). Z tego co wiem jeżeli nie ma bc to temperatura nie pojawia się tam nigdy.

 

Proszę o pomoc i jakieś schematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten sam numer i sprawdzilem bezpieczniki i oczywiscie byl przepalony ,tylko nie pamiętam który to był ,aa zdajsie że niebylo też wtedy halogenów ale nie pamiętam ,radził bym zacząc od bezpieczników :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki są ok, halogeny działają...

Manetka tak jak wspominałem też na 100% sprawna

czwarty przewód z kostki od manetki sprawny (między manetką, a zegarami - ten który dokłada się kiedy nie ma bc a chce sie go mieć :) stąd wiem który)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.