Skocz do zawartości

E91 problem z biegiem wstecznym


maciek86os

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

autko ma 100 tys przejechane, 2010 r.

silnik 2.0 diesel manual

 

po przejechaniu kilku kilometrów na autobahnie mam problem z biegiem wstecznym, nie potrafie go wbić, wszystkie pozostale biegi działają bez zarzutu.

 

światla cofania sie zapalają, ale bieg cofania nie wchodzi.

jeden serwis oznajmił mi że mam szukać używanej skrzyni na allegro, co dla mnie jest nie zrozumiałe..

 

może macie jakieś propozycje, sugestie ?

 

poduszki są ok, cięgła żadne raczej nie spadły bo na drązku bylby luz, może wodziki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi się żeby był to synchronizator.

 

wsteczny ani razu mi nie wszedł od awarii, a na walniętym synchronizatorze od czasu do czasu mógł by ten bieg wskoczyć.

 

podsumowując, jeśli jest potrzeba wymiany skrzyni to jest to naprawdę żałosne, nigdy więcej bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skrzynia biegów naprawiona.

 

Opisze od początku jakie kroki podjąłem.

Otóż, jak pisałem wcześniej, przestał funkcjonować bieg wsteczny w mojej e91 320d 2010.

Udałem się do BMW GAZDA group w Gliwicach, serwisant zaproponował że może być kilka czynników dlaczego skrzynia się posypała, o których sam wiedziałem z teorii. ASO stwierdziło, że przyjmie samochód, zdiagnozuje, zdejmie skrzynie w razie potrzeby i naprawi ową usterkę.

 

Samochód trzymali 2 dni, po czym zadzwonili, i stwierdzili , że to przesówka ! nie zdejmując skrzyni, czyli na oko podali taką diagnozę :)

no to mówie, naprawcie mi auto! a oni że BMW nie przewiduje części zamiennych skrzyni biegów do tego modelu i mogą wymienić całą skrzynie za jedyne 16 tys zł :)

ewidentne naciąganie klienta. auto odebrałem, umyli z zew. i wew, zmienili plastiki przy blachach i dolali oleju :) 150 zł ,pozdro dla BMW Gazda

 

Udałem się do Katowic, do http://miwokar.pl/ , facet powiedział, że naprawi.. i naprawił :) skrzynia chodzi, wszystkie biegi wchodzą, nie ma żadnego problemu.

Chłopaki mają wiedzę i znają się na rzeczy.

Zapłaciłem więcej niż za wymiane na używaną skrzynię, ale wiem co mam.

 

Problem był z synchronizatorem biegu wstecznego i przesówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez skrab » 14 Mar 2014 21:50

 

Możesz szukać drugiej skrzyni biegów ,bo twoja jest walnięta ,albo naprawić synchronizator wstecznego biegu,

decyzja należy do ciebie :?

Albo wykrakał, albo wiedział... :wink: :mrgreen:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów naprawiona.

 

Opisze od początku jakie kroki podjąłem.

Otóż, jak pisałem wcześniej, przestał funkcjonować bieg wsteczny w mojej e91 320d 2010.

Udałem się do BMW GAZDA group w Gliwicach, serwisant zaproponował że może być kilka czynników dlaczego skrzynia się posypała, o których sam wiedziałem z teorii. ASO stwierdziło, że przyjmie samochód, zdiagnozuje, zdejmie skrzynie w razie potrzeby i naprawi ową usterkę.

 

Samochód trzymali 2 dni, po czym zadzwonili, i stwierdzili , że to przesówka ! nie zdejmując skrzyni, czyli na oko podali taką diagnozę :)

no to mówie, naprawcie mi auto! a oni że BMW nie przewiduje części zamiennych skrzyni biegów do tego modelu i mogą wymienić całą skrzynie za jedyne 16 tys zł :)

ewidentne naciąganie klienta. auto odebrałem, umyli z zew. i wew, zmienili plastiki przy blachach i dolali oleju :) 150 zł ,pozdro dla BMW Gazda

 

Udałem się do Katowic, do http://miwokar.pl/ , facet powiedział, że naprawi.. i naprawił :) skrzynia chodzi, wszystkie biegi wchodzą, nie ma żadnego problemu.

Chłopaki mają wiedzę i znają się na rzeczy.

Zapłaciłem więcej niż za wymiane na używaną skrzynię, ale wiem co mam.

 

Problem był z synchronizatorem biegu wstecznego i przesówką.

A widzisz miałem rację :?: ,a ty nie wierzyłeś :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez skrab » 14 Mar 2014 21:50

 

Możesz szukać drugiej skrzyni biegów ,bo twoja jest walnięta ,albo naprawić synchronizator wstecznego biegu,

decyzja należy do ciebie :?

Albo wykrakał, albo wiedział... :wink: :mrgreen:

Pomyśl zaczym coś wcześniej napiszesz(myślenie nie boli) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.