Skocz do zawartości

Mokry dywanik pasazera, jak sobie z tym poradzic?


icrew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zauwazylem, ze po myjni czasami mam wilgotny dywanik pod pasazera. Od kierowcy jest ok.

Czytalem, ze w E90 sporo ludzi mialo z tym problem.

Czy ma ktos jakis sprawdzony sposob jak go rozwiazac? Sprawdzalem kratki pod maska po obu stronach to mam drozne.

Czy ta woda moze sie dostawac gdzies pod uszczelka drzwi czy jakos inaczej?

 

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że woda dostaję się do środka pod tapicerką drzwi (boczkiem). Poszukaj na forum, jest kilka postów w tym temacie.

Z tego co pamiętam były też załączone filmiki.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy filmik powinien pomóc w ewentualnym demontażu boczku drzwi.

Zanim się za to zabierzesz sprawdź czy faktycznie woda dostaje się tą drogą. Pojedź na myjnie samoobsługową i zlej porządnie szybę tych drzwi. A potem sprawdź czy jest woda na styku blachy drzwi i plastiku obicia.


http://emoty.blox.pl/resource/4_1_107v.gif

" Producenci dopuszczają zużycie 1 litra oleju na 1000 km. To tak, jakby uznać, że człowiek mający 38,5 st C jest zdrowy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem zaraz po zakupie. Nawet byłem trochę załamany, że jakiegoś ulepa kupiłem.

 

Ale zrobiłem właśnie tak - usiadłem w środku, Brat lał wodę z zewnątrz w dużej ilości. Zauważyłem, że woda wcieka między dolna częścią drzwi a progiem (tam, gdzie dywanik się spotyka w plastikową nakładką na próg.

Rozebrałem boczek drzwi. Powtórzyłem test - od razu było widać, że leci spod maty zaklejającej drzwi. Kupiłem klej motoryzacyjny w tubie - taki gęsty jak silikon. Można pewnie użyć właśnie silikonu szklarskiego bo dobrze łączy takie powierzchnie, jest bardzo elastyczny i szczelny.

Porządnie przykleiłem matę do blachy drzwi.

Trzeba pamiętać, że jeżeli mata odstaje tylko kawałkiem to trzeba ładnie skleić samo przejście między nowym klejeniem a tą częścią, która jest przyklejona oryginalnie. Żeby tam między klejami nie ciekło.

 

Potem wyczytałem na forum, że to częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardzo proszę o polecenie warsztatu/serwisu na terenie WARSZAWY lub okolic w którym byłoby możliwe zlikwidowanie przecieku wody przez drzwi od strony kierowcy w BMW e90 320i na dywanik. w czasie opadów deszczu dywanik jet dość mokry a woda przecieka przez próg. W jednym z serwisów w Warszawie zleciłem naprawę , ale niestety bez zmian ( dwukrotnie to robili) woda cieknie nadal. Próbowałem też we własnym zakresie przykleić piankę/wyciszenie lewych drzwi oraz wymieniłem zewnętrzną uszczelkę szyby jednakże woda wdziera się nadal. :(

Bardzo proszę o pomoc i podanie namiarów na warsztat w Warszawie w którym zlikwidowano by ten przeciek. :)

Serdecznie DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.