Skocz do zawartości

e46 320d lift -stuki z okolic dyfr przy mocnym przyspieszanu


wyskun

Rekomendowane odpowiedzi

Za cholere nie moge znalesc takiego postu wiec zakladam.

Od ok pol roku na 1 i 2 biegu przy maksymalnym przyspieszaniu (jak wcisne pedal gazu na 3/4 to nie slychac dopiero jak wcisne do konca) slychac jakby klamoty walały sie w bagazniku (bagaznik jest pusty) na wyzszych biegach juz tego nie ma. Wrazenie jest takie jakby przeguby w przednionapedowce walily. Dzwiek dosc gluchy ale mocny. Slychac to napewno z tylu z okolic jakby dyfru. Ogolnie auto przyspiesza normalnie tylko te glosne gluche stuki. Postaram sie nagrac dzis filmik i wrzuce na stronke. A moze jest ktos pomocny z wroclawia co sie zna i mial podobny przypadek:) wpadne z 6-sciopakiem:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .U mnie jest podobnie w turasie ale stawiam na coś z bagażnika, lub zawias, może sprężyna pękła jakoś blisko mocowania i jest nie właściwie ułożona(krótsza) i ma bicie przez ten luz, bo gdy dopakuje auto to nic nie słychać muszę się zagłębić w temat bo mam to od niedawna a kiedyś jechała bunią żona i mówiła ze przejechała po czymś lub coś zgubiła bo miała taki metaliczny dźwięk, oglądałem sprężyny ale wyglądają na ok ale bez podnoszenia raczej lipa.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie, przy przyśpieszaniu głuche bicie tak jakby pod bagażnikiem na środku auta, jedynie na 1/2 biegu, ale nie tylko przy porzadnym depnięciu, i zauważyłem że im bardziej auto jest załadowane tym czesciej to slychac przy ruszaniu z miejsca, i jeżeli startuje pod górke to również jest słyszalne głuche bicie z tyłu, czyli im tył auta bardziej siedzi tym dźwięk jest mocniejszy tak jak by coś pękało, nie mam pojęcia co to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie problem z głuchym uderzeniem przy ruszaniu lub cofaniu. Ale to jest pojedyncze uderzenie, tak jakby dyfer uderzał w podłogę bagażnika.

Diagnoza była najpierw: wymiana półosi ze względu na spory luz na wieloklinie. Trochę się polepszyło ale dźwięku do końca nie udało się wyeliminować.

 

Obecnie na wiosnę czeka mnie 2-ga część naprawy: wymiana poduszek gumowych tylnego zawieszenia. Podobno po tym stukanie powinno zniknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.