Skocz do zawartości

bmw x3 2.0d 150 km migająca tylna lampa


przemo1030

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z tylna lampa, która raz świeci dobrze, a raz gaśnie i za chwile znów się zapala. Lampy sa po lifcie i problem dotyczy tej części która jest w karoserii samochodu, część lampy w klapie bagażnika świeci normalnie. Dodam ze wyjęta lampa podłączona pod akumulator także raz świeci a raz miga. Wie ktoś czy te lampy się naprawia czy trzeba kupić nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie doprecyzowałeś, czy chodzi o część podświetlaną LED czy żarówką włóknową, ale domyślam się, że LED - więc jeżeli chodzi o tą część to niestety diagnoza jest pesymistyczna - lampa do wymiany, gdyż posiada moduł scalony sterujący pracą LED, którego się nie wymienia i lipa :-( Pozostaje wymiana, naprawa nieopłacalna :-( Natomiast jeżeli zawodzi podświetlenie żarówką włóknową to może jakiś styk lub przewód ma brak wystarczającego kontaktu? Metoda prób i błedów bywa pomocna w takiej sytuacji ;-)
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam , że jest to tylnia PRAWA

wg. mnie to usterka fabryczna , nawet na allegro tych lamp nie ma

 

w moim 2006/10 lift wogole przestały świecić te 3 paski , paliły tylko dwie diody boczne , tył prawa w błotnik

 

można np. kupić z allegro sprawną ok. 300-350 jak znajdziesz lub nie sprawną za ok. 100 i wysłać do regeneracji ok. 100, żeby na czas naprawy nie pozbywać się swojej

 

naprawa lamp led bmw na google wpisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lukares! Bez urazy i nie bierz tego do siebie, ale nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś - piszesz przez translatora, czy co? Na dodatek ten "średniozrozumiały" post nic nowego nie wnosi do tematu, bo jego rozwiązanie zostało już wskazane wcześniej i chyba tylko "nabija" Twój licznik. Jak zabieramy głos w temacie to z reguły po to, aby doradzić, albo wskazać rozwiązanie - bazując przeważnie na swojej wiedzy i doświadczeniu. I nie ma najmniejszego sensu pisania na forum "opowieści drzewa sandałowego". Pozostaję z poważaniem :)
Dolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

rozumiem , że jest polonistą - bez urazy , ale nie czytasz uważnie tego co napisałem. Może trochę chaotycznie , ale właśnie na podstawie własnego doświadczenia w E83 LCI 06r/11.

Powyżej stwierdzono , że uszkodzony jest sterownik lampy led. Ok zgadzam się, ale nie napisano czy można to naprawić w PL , a nie w DE.

Ja stwierdziłem , że lampy z początku produkcji mogą mieć wadę fabryczną , a w szczególności prawa tylna. Wystarczy spojrzeć na portal aukcyjny, aby to potwierdzić.

U mnie lampa również przestała świecić po zimie. Można ją dać do regeneracji , firma w Poznaniu ok. 100zł , tego również nie napisałeś (nową kupić to najprostsza sprawa ok. 500-800zł ULO)

 

Mam nadzieje , że teraz trochę więcej udało Ci się zrozumieć i powiększyłeś swoją wiedzę o mój post na tym forum.

Nie robię reklamy, bo to nie moja firma , ale może komuś to pomoże link https://www.facebook.com/media/set/?set=a.595461940507885.1073741874.387136764673738&type=3

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...
Jak mruga to znaczy że pożyje- wystarczy wymontować płytkę z lampy i przelutować lutownicą jeszcze raz rezystor (zimny bądź przerwany lut- częsta przyczyna). Styk się wówczas poprawia i lampa świeci dalej - 0 zł kosztów ;) Są filmiki w necie- sam robiłem i pomogło. Skala trudności 1-10 - 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jak mruga to znaczy że pożyje- wystarczy wymontować płytkę z lampy i przelutować lutownicą jeszcze raz rezystor (zimny bądź przerwany lut- częsta przyczyna). Styk się wówczas poprawia i lampa świeci dalej - 0 zł kosztów ;) Są filmiki w necie- sam robiłem i pomogło. Skala trudności 1-10 - 2

 

rozcinałeś obudowę lampy ?

znalazłem filmik z naprawą LEDów w tylnej lampie, ale metoda nieco rzeźnicza :wink:



pewnie inna opcja to rozklejanie i ew ryzyko utraty szczelności :?:


niestety u mnie też nie świeci led i szukam rozwiązania, zakup używki wydaje się ryzykowny bo nie ma gwarancji że nie spali się za miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jedną z głównych przyczyn migających ledów w tylnej lampie jest brak obwodu prądu na styku końca przewodu a zarobioną na nim metalową koszulką. Nie trzeba rozbierać lampy ani wyciągać płytki z ledami. Metalowa koszulka przewodu z drugiej strony wlutowana jest w płytkę, styk przewodu w koszulce śniedzieje. Wystarczy delikatnie to połączenie z lutować tak żeby metalowa koszulka nie wyleciała z płytki lub zacisnąć mocniej metalowa koszulkę na przewodzie, o ile dużo wystaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Jedną z głównych przyczyn migających ledów w tylnej lampie jest brak obwodu prądu na styku końca przewodu a zarobioną na nim metalową koszulką. Nie trzeba rozbierać lampy ani wyciągać płytki z ledami. Metalowa koszulka przewodu z drugiej strony wlutowana jest w płytkę, styk przewodu w koszulce śniedzieje. Wystarczy delikatnie to połączenie z lutować tak żeby metalowa koszulka nie wyleciała z płytki lub zacisnąć mocniej metalowa koszulkę na przewodzie, o ile dużo wystaje.

 

masz może jakieś zdjęcia jak to robiłeś? Trochę mi zeszło i w końcu mam czas by się tym zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.