Skocz do zawartości

323ti wymiana przeplywomierza


patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam compacta 323ti z 1997 roku charakteryzującego się mocą 170 końmi. Niestety dzisiaj hamownia pokazała inaczej i wyszło 120 koni i 180 momentu co jest gorzej niż tragiczne. Wykonane zostały w sumie 3 pomiary, pierwszy który pokazał, że coś jest nie tak. Drugi, który był wykonany z odłączoną przepływką i trzeci któy potwierdził oba, prawie że identyczne wyniki.

Wniosek? Padł przepływomierz.

Postanowiłem pożyczyć od znajomego, również właściciela compacta 323, który w swoim compacie ma przepływomierz BOSCH natomiast ja w swoim SIEMENS. Samochód od razu inaczej wkręcał się na obroty więc to na pewno to, ale pojawił się kolejny problem. Przy wyższych obrotach samochód tak jakby dostawał "czkawki" więc coś było nie tak. Może adaptacja? tego nie wiem.

 

Na moim (popsutym) przepływomierzu widnieje kilka cyferek. "1 703 275" czyli numer części oraz "Siemens 5WK9 800".

Na allegro jest pełno "5WK9 600" natomiast "5WK9 800" nie ma ani jednego.

 

Moje pytanie brzmi, czym się różnią wyżej podane wartości "800" oraz "600" i czy montaż "600" nie będzie skrajnie idiotycznym pomysłem? Liczę na odpowiedź gdyż dopiero skończyłem przeróbkę kolektora m50 i tylko przepływka dzieli mnie od jego montażu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.