Skocz do zawartości

[E87] Moduł CAS - gdzie on jest i jak go wyjąc?


k.cholewinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgubił mi się kluczyk więc muszę dorobic sobie drugi, byłem u gościa, który to robi, krzyknął 900zł i poinformował, że należy wyjąc z samochodu moduł CAS i mu przynieśc.

Teraz takie pytania:

 

1. Gdzie on jest dokładniej - mniej więcej wiem, że gdzieś w okolicy nóg kierowcy

2. Czy mogę go sobie tak po prostu odpiąc? Czy nie trzeba przed tym odłączyc aukmulatora itp? Wolałbym, żeby nie porobiły się jakieś blokady czy coś, nie znam się, dlatego pytam.

3. Czy podczas dorabiania może dojśc do jakichś komplikacji, uszkodzenie CAS, immo, itp? Jakieś tam ryzyko jest na pewno, ale czy zdarzają się takie sytuacje? Ten gościu jest niby najlepszy w te klocki w moim mieście, niby nie żaden amator co będzie sobie to robił w domu.

 

Liczę na podpowiedzi.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś w ASO ile kosztuje nowy klucz? Wydaje mi się, że taniej będzie niż u "gościa".

Ja w zeszłym roku pytałem w ASO Bawaria Motors Janki, to krzyknęli 1400zł za dorobienie drugiego kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pod kierownica po lewej str. Jak go wymontujesz to auta nie ruszysz ale tu proszr o potwierdzenie kogos kto sie na tych klockach zna ;)

 

Z tego co widzialem to jest przykrecony jedna srubka a wtyczka powinna byc czarna.

 

Nie jestem elektrykiem ale tak na chlopski rozum po odlaczeniu klemy i wymontowaniu sterownika nie powinno sie nic stac. Sprawdz tylko czy drzwi sie zamykaja i otwieraja z kluczyka w innym wypadku bedzie problen.

 

Co do 3 to wiem tyle co Ty :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja cas

 

http://lubiebmw.pl/forumbmw/lokcas.png

 

Możesz odłączyć aku na pewno to nie zaszkodzi.

 

Cas można sczytać przez odb i nie trzeba go wyciągać do zaprogramowania kluczyka.

Ale koleś pewnie nie ma takiego sprzętu i będzie robił bdm.

Prawdopodobieństwo że coś się stanie podczas odczytu/zapisu jest małe, a więc spokojnie.

Trochę daleko mieszkasz ogarnął bym to znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.