Skocz do zawartości

e46 320d 2.0 zamontowanie czujnika parkowania


majster21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw jak w temacie. Moje auto nie posiada czujników cafania, chciałbym je zakupić i zamontować. Znalazłem na allegro cały zestaw za 90 zł. Co o tym myślicie opłaca się? Macie w kabinach dodatkowy przycisk do tego czy nie?

POZDRAWIAM I OCZEKUJE MĄDRYCH ODPOWIEDZI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja montowałem według tego poradnika.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=204199

 

Kupiłem dokładnie taki sam zestaw uniwersalnych czujników, tylko z sygnałem, bez wyświetlacza. Cena z nową listwą koło 170 zł z tego co pamiętam. Latem to robiłem i jestem mega zadowolony. Montaż banalny w ciągu godziny do zrobienia. Zestaw działa super. Zastanawiałem się nad oryginalnym, ale cena za wszystkie części odstrasza i do tego co chwila można na forum przeczytać, że znowu padł oryginalny czujnik. Cena czujników oryginalnych też spora. Dlatego zakupiłem uniwersalny.

 

A tylko w tym tutorialu jest podany zły numer listwy dla touringa. Ten co jest podany jest bez PDC. Listwa pod PDC dla touringa ma numer: 51128227570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak chcesz sam wiercić to już w ogóle luz, ponieważ ja brałem ten zestaw co w linku, żeby czujniki pasowały idealnie bez kombinowania. Uniwersalne zestawy działają bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuj kolego bez problemu.

Ja montowałem u siebie i dodatkowo na środek zapodałem kamerkę na podczerwień i monitorek do przodu - wszystko działa elegancko.

A i jeszcze jedno - polecam czujniki profilowane (http://allegro.pl/czujniki-cofania-czujniki-parkowania-led-buzzer-i3844473859.html)

- czyli lekko zagięte z jednej strony gdyż te proste z tego co słyszałem biją troszkę w górę i mogą zakłamywać odległość.

Profilowane układają się prosto.

To w sumie tyle :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, tylko w tym wypadku jest to ekonomicznie nieuzasadnione - taka się porobiła moda w PL, że wszystko, co zdemontowane z auta, a wyszczególnione jako osobna pozycja w VIN, to już "rarytas" i zaraz cena jest jakaś chora - przykład poniżej, kompletne PDC do E46:

 

http://allegro.pl/bmw-e46-kombi-czujniki-cofania-pdc-zestaw-komplet-i3936524300.html

 

Chore.

A potem padnie czujniczek, i znowu kasa za używany, ale "ori", więc "rarytas" - więc cena chora.

 

A uniwersalny kompletny zestaw masz za złotych 50 kilka, i jeśli dobrze zamontujesz, to będzie działał latami bezawaryjnie. Wiem, bo miałem w poprzedniej służbówce i do końca przelatało to ze mną 3 lata / ponad 300 tysięcy kilometrów w każdych warunkach pogodowych.

 

Aha - jako, że nie popieram kaleczenia auta, to jednak zrobiłbym to na oryginalnej listwie zderzaka, bez wiercenia otworów. Bo sama listwa najwyraźniej już "rarytasem" nie jest i można wyszarpać za przysłowiowe 20 pln.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można z uk wychaczyć jak komuś u nas za drogo.

Ja bym tego uni nie montował.

 

Rozumiem. Ale tak już czysto akademicko i poza konkursem - dlaczego nie?

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnię - nigdy przedtem nie miałem pdc w żadnym samochodzie, nie zabiegałem nawet o to - nie było i już.

Tu w obecnym, jest bo jest, na początku mnie irytował, teraz korzystam z pozytywów posiadania.

Odkąd w 2006-07r przyszła moda na kupowanie zamienników pdc, tańszych czy droższych, zawsze byłem anty, nawet jakiś czas te gówna sprzedawałem, wtedy kosztowały 400-600zł.

 

Uważam, że każde dokładane jest po prostu gówniane, czy kosztuje 1000zł czy 50zł. Ekran wizualizacji wygląda jak w starym kadecie gsi skala przyśpieszania.

Dodam tylko, że nie jestem posiadaczem ani cb radia, ani transmiterów ukf a sam się łamię od paru dni bo chcę zamontować kamerę i już mnie szlak trafia jak pomyślę o pałętających się kablach czy broń boże otwartym schowku zapalniczki, szyberu nie mam, sam nie podlączę pod lampkę koło lusterka a obawiam się papudraków.

 

Jeśli sprzęt hifi jakiś montowałem tak żeby nigdy nie było widać kabla na zewnątrz.

Poza tym, zawsze nauczony praktyką jestem przeciw ingerencji w okablowanie, pół biedy jak jest ori dopinane, gorzej jak wpinasz się w schemat czymś "obcym".

Każdy ma swoje widzi mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W oryginalnej listwie te czujniki wyglądają jak oryginał. Listwa nowa z ASO koło 100zł kosztuje. Także nie majątek. O awaryjności oryginalnych czujników nawet nie ma co dyskutować. Są awaryjne, a kosztują majątek. Za cenę jednego czujnika masz dwa uniwersalne całe zestawy. Podłączenie oryginalnej wiązki wiąże się z robebeszeniem połowy auta. Montaż uniwersalnego to max godzina roboty. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że działa wyśmienicie. Deszcze słońce oraz mrozy do -20 wytrzymały. Z myjnią też zero problemów.Wiercenie w tej plastikowej listwie, gdzie za małe pieniądze można mieć gotową, chyba nie ma sensu. Na allegro jak ja szukałem nic się nie pojawiało, więc z używką może być ciężko. Do każdej budy jest inny rodzaj listwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.