Skocz do zawartości

Silnik N47 A zerwany łańcuch rozrządu.


michalewicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

tematów związanych z zerwanym łańcuchem rozrządu w BMW z silnikiem N47A pewnie znajdzie się wiele na tym forum. Chciał bym zainicjować pewną akcje mianowicie jeśli mieliście problem z zerwanym łańcuchem a w serwisie słyszeliście bajkę na temat bezobsługowego rozrządu dołączajcie się do tego tematu. Jestem ciekawy ilu się nas tu uzbiera.

 

W BMW twierdzą, że jest to marginalny problem może przy samochodach z gwarancją tak jest w co nie do końca chce mi się wierzyć bo po 50 tyś podobno strasznie hałasują nie zrywają się ale ...

 

Pytanie co z klientami którym skończyła się gwarancja. Według mnie wmawianie, że jest to część której się nie wymienia oraz narażanie ludzi na koszty związane z wymianą silnika lub generalnym remontem są nieuczciwe.

 

Wiadomo o akcji serwisowej można zapomnieć ale przyznać się do tego, że w danym modelu występuje wada fabryczna lub przyznać, że nie wytrzymują łańcuchy więcej niż 130 tyś i profilaktycznie zalecić wymiany np. co 100 tyś km. Czemu nie ??

 

 

 

Domyślam się, że odezwą się forumowicze którzy dadzą przykłady takich które przejechały 300 tyś km i nic - ok ale zważywszy na to, że nikt nie wie czy będzie tym szczęściarzem którego N47 wytrzyma tak długo a koszty związane z możliwą awarią mogą być kolosalne.

51872163352_7c9ff57746_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO gdzie serwisuje auto twierdza ze mieli dotąd dwa przypadki zerwania lancucha. Jesli jest to prawda, a nie mam prawa w to nie wierzyć to nie jest to tak duży problem jak by wynikało z szumu w internecie.

Na forum jest w sumie moze kilkanaście przypadków takich problemow w autach forumowiczów. W silniku M47 ktory był produkowany w e90 zaledwie dwa lata można sie doszukać kilka razy wiecej usterek i nikt do BMW pretensji nie miał.

Oczywiscie łańcuch jest problemem w starszych silnikach, ale obawiam sie ze nie aż tak dużym jak sie niektórym wydaje.

Sam w sumie przejechalem tymi silnikami ok 300 tysięcy km i nic sie nie działo z łańcuchem nie było tez innych usterek. Wiem ze kolejni posiadacze tez nie mieli problemow.

Z drugiej strony wiem, ze w obu przypadkach BMW dołozylo do naprawy na zasadzie goodwill około 80 procent kosztów w jednym przypadku i 100 procent w drugim. Auta były po gwarancji ale serwisowane w ASO.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś jednym przejechał 300.000km to by się pewnie zerwał

zależy też jak się jeździ

jak dużo autostradą to wiadomo ma większe obciążenie

serwisy nie autoryzowane znają ten problem dużo lepiej niż ASO, zakładam, że mało kto jedzie z taką usterką do ASO - chodzi o koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem BMW dokłada sie do kosztów. 300 tysięcy bym nie przejechał bo najdalej przy 200 zmienił bym łańcuch. To jest koszt na poziomie kompletu nowych opon.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem BMW dokłada sie do kosztów. 300 tysięcy bym nie przejechał bo najdalej przy 200 zmienił bym łańcuch. To jest koszt na poziomie kompletu nowych opon.

też chciałem przy 200 zmienić łańcuch hehe

a przy ok 175 padł :)

ale nie ukrywam, że auto jeździ głównie na szybkich trasach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.