Skocz do zawartości

e87]118D światła ringi


glibor

Rekomendowane odpowiedzi

e87]118D światła ringi 2007r

Witam serdecznie i proszę o poradę odnośnie świateł ''ringów'' .Mój problem polega na tym , że najpierw zaczęła szwankować lewa strona tzn. ring działał z przerwami ,po czym przerwy w działaniu były coraz częstsze i dłuższe aż przestał działać całkowicie .A od niedawna ten sam problem zaczyna tyczyć się po lewej stronie . Same ringi są sprawne bo po podłączeniu do zewnętrznego zasilania działają .Nie mam pojęcia co może być przyczyną ''awarii'' w reflektorze.Czy to może kwestia sterowania świateł? Jakiegoś kodowania? Bardzo proszę o poradę. .Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi coś na ten temat napisać ,jakieś sugestie czy cuś .Nie znam się na tym kompletnie i nie chciałbym też aby jakiś ''pseudoelektromechank''do którego muszę się udać nie naciągną mnie na zbędne koszta .Zatem z góry dziękuję za każdą pomoc szanownego forumowicza.

Dodam tylko ,że jestem nowy w tym zacnym gronie :wink:

POZDRAWIAM SERDECZNIE

dodaję fotki reflektora . Może ktoś ma takie same światła ?

http://speedy.sh/pG54X/zdjecia.zip

Edytowane przez glibor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e87]118D światła ringi 2007r

Witam serdecznie i proszę o poradę odnośnie świateł ''ringów'' .Mój problem polega na tym , że najpierw zaczęła szwankować lewa strona tzn. ring działał z przerwami ,po czym przerwy w działaniu były coraz częstsze i dłuższe aż przestał działać całkowicie .A od niedawna ten sam problem zaczyna tyczyć się po lewej stronie . Same ringi są sprawne bo po podłączeniu do zewnętrznego zasilania działają .Nie mam pojęcia co może być przyczyną ''awarii'' w reflektorze.Czy to może kwestia sterowania świateł? Jakiegoś kodowania? Bardzo proszę o poradę. .Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi coś na ten temat napisać ,jakieś sugestie czy cuś .Nie znam się na tym kompletnie i nie chciałbym też aby jakiś ''pseudoelektromechank''do którego muszę się udać nie naciągną mnie na zbędne koszta .Zatem z góry dziękuję za każdą pomoc szanownego forumowicza.

Dodam tylko ,że jestem nowy w tym zacnym gronie :wink:

POZDRAWIAM SERDECZNIE

 

???

 

przecież do zasilania ringów służy zwykła żarówka halogenowa podobna do postojowej chyba że są jakieś inne rodzaje ringów

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przecież do zasilania ringów służy zwykła żarówka halogenowa podobna do postojowej chyba że są jakieś inne rodzaje ringów)

:idea: no właśnie u mnie to jakiś inny rodzaj , wygląda jakby każdy ring miał osobne źródło(żaróweczkę czy coś). Ale powtarzam ,że po podłączeniu do zewnętrznego zasilania ringi działają. Sam nie wiem co to może być :cry2: Hm :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy jest to wersja LCI czy preLCI. Temat był poruszany w sekcji BMW 3:

 

viewtopic.php?f=70&t=223605

 

W wersji LCI jedna żarówka halogenowa H8 służy do podświetlenia obu ringów. Czy Tobie gaśnie jeden ring, czy oba ?

 

- Jeśli jeden to prawdopodobnie jest zbyt wysoka temperatura wewnątrz komory i szybka absorbująca znajdująca się wewnątrz zaczyna tracić swoje właściwości.

- Jeśli oba to znaczy, że żarówka również ma przerwy w dostawie prądu, co jest efektem przygaśnięcia obu ringów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy jest to wersja LCI czy preLCI. Temat był poruszany w sekcji BMW 3:

 

viewtopic.php?f=70&t=223605

 

W wersji LCI jedna żarówka halogenowa H8 służy do podświetlenia obu ringów. Czy Tobie gaśnie jeden ring, czy oba ?

 

- Jeśli jeden to prawdopodobnie jest zbyt wysoka temperatura wewnątrz komory i szybka absorbująca znajdująca się wewnątrz zaczyna tracić swoje właściwości.

- Jeśli oba to znaczy, że żarówka również ma przerwy w dostawie prądu, co jest efektem przygaśnięcia obu ringów.

Witam . U mnie nie świecą oba ringi w prawym reflektorze .A jedyna żarówka do której się dostałem to jest H7 (nie wiem czy to o nią chodzi) :? Ale tak wygląda ,że każdy ring ma swoją żarówkę. Dziękuję za podpowiedź Kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, czy masz wersję LCI czy preLCI.

 

Do zasilania obu ringów masz jedną żarówkę. Poniżej jest link to lampy, którą najprawdopodobniej masz u siebie. Na ostatnim zdjęciu, co prawda lampa jest obrócona, ale chodzi o tą żarówkę, która jest najbardziej wysunięta na prawo. Ta szara część po środku, w razie co, to nie jest żarówka - to tzw. "headlight adjuster" - służy do regulacji świateł.

 

http://allegro.pl/bmw-1-xenon-przod-lewy-e-81-e-82-e-87-e-88-i3948794770.html

 

Masz możliwość dojścia do tej żarówki od strony silnika (nie trzeba odkręcać koła). Wyciągnij ją na kablu i sprawdź czy zapala się ruszając ten kabel, albo "trzęsąc" lampą. Chodzi o jakąkolwiek czynność, która może spowodować świecenie - aby dowiedzieć się w czym tkwi problem. Pewnie gdzieś jest uszkodzony przewód, albo są jakieś luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze, czy masz wersję LCI czy preLCI.

 

Do zasilania obu ringów masz jedną żarówkę. Poniżej jest link to lampy, którą najprawdopodobniej masz u siebie. Na ostatnim zdjęciu, co prawda lampa jest obrócona, ale chodzi o tą żarówkę, która jest najbardziej wysunięta na prawo. Ta szara część po środku, w razie co, to nie jest żarówka - to tzw. "headlight adjuster" - służy do regulacji świateł.

 

http://allegro.pl/bmw-1-xenon-przod-lewy-e-81-e-82-e-87-e-88-i3948794770.html

 

Masz możliwość dojścia do tej żarówki od strony silnika (nie trzeba odkręcać koła). Wyciągnij ją na kablu i sprawdź czy zapala się ruszając ten kabel, albo "trzęsąc" lampą. Chodzi o jakąkolwiek czynność, która może spowodować świecenie - aby dowiedzieć się w czym tkwi problem. Pewnie gdzieś jest uszkodzony przewód, albo są jakieś luzy.

Sam już nie wiem czy czy to LCI czy taż preLCI. Te u mnie są nieco inne niż te przedstawione w Twoim linku .

Znalazłem jeszcze coś takiego http://youtu.be/vmwzN5WKe0M . U mnie po wyciągnięciu tej żarówki w sprawnym reflektorze ringi nadal świecą więc ta żarówka ich nie zasila .Wkurza mnie już to bo jazda z ringami po jednej stronie to profanacja wizerunku mojego autka :mad2: .Nie bardzo ma się do kogo zwrócić wiec nadal będę szukał rozwiązania :search: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, z którego roku masz auto. Na filmie, który wrzuciłeś, zasilanie jest właśnie z żarówki H8. Może końcówka przypomina H7, ale mocowanie jest zupełnie inne. Po wyciągnięciu żarówki podświetlającej nie ma możliwości, że palą się ringi.

 

Jesteś z Poznania, albo okolic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.