Skocz do zawartości

e46 i e90 - ogólne koszty utrzymania.


mateuszmj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie znalazłem nigdzie podobnego tematu - zazwyczaj tylko porównuje się różnice w kosztach według pojemności i typu silnika.

 

Ja chciałbym dowiedzieć się jaki będzie przybliżony przedział kosztów (np. 8000-10000zł/rok) z którym muszę się liczyć wybierając taki samochód a nie inny - ceny części, serwisowania, wymiany opon, paliwo itd. Interesuje mnie suma wszystkich kosztów, chyba tylko oprócz ubezpieczenia - wiem że to jest dosyć drogie.

 

1. e46 w przyzwoitym stanie za 20tyś zł

2. e90 w przyzwoitym stanie za 40tyś zł

w obu przypadkach z ~2 litrowym silnikiem benzynowym, robiąc max 1000km miesięcznie.

 

Pytam bardzo ogólnie ponieważ potrzebuję auta i jeśli dobrze pójdzie planuję zakup swojego pierwszego pod koniec roku. Chciałbym przygotować się na jakiś rząd wielkości i wiedzieć czy mogę sobie pozwolić na bmw, czy wybrać coś tańszego, chociaż jeździć punto mi się nie uśmiecha. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Jeździłem E46 318i, teraz E90 320D w Mpakiecie. Koszty utzrymania napewno zdecydowanie większe w E90. W BMW E 46 i E90 nawet wymiana żarówki jest zapisywana w komputerze jako błąd do skasowania. Z tym, że w Bmw E90 większość czynności wymaga podpięcia pod komputer. Nawet wymiana akumulatora wymaga adaptacji. Zresztą jak każdy smochód ze sporą ilością elektroniki E90 potrzebuje więcej uwagi. E46 było bez awaryjne, z E90 jestem zadowolony, ale z bezawaryjnością gorzej. No i części do E46 dużo tańsze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak już odświeżony to zauważyłem ;) Dobrze, że teraz bo podsunęliście mi plan na ten rok już w styczniu.

Postanowiłem założyć specjalny zeszyt żeby zapisywać wydatki. Wiadomo te większe mam zapisane ale takie jak benzyna czy nawet żarówki warto zapisać i sprawdzić na koniec roku jak można zaplanować wydatki na kolejny rok :) Najbogatszy nie jestem więc liczą się dla mnie takie koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jeżeli skrupulatnie liczysz koszty to e46 będzie zdecydowanie tańsze w utrzymaniu niż e90, zresztą na pewnych częściach czy podzespołach zwyczajnie nie można oszczędzać, to dotyczy nie tylko BMW ale i każdej marki premium jeżeli chcesz jeździć bezpiecznie. Zeszyt z wydatkami na części i tym co zrobiłeś w swoim aucie to dobry pomysł, potem bezie łatwiej jeśli będziesz chciał je sprzedać mając wszystko udokumentowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.