Skocz do zawartości

POMOCY!! Pękła zapieczona świeca


bamos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wykrecalem świece w moim bmw i jedna ta ostatnia od strony szyby była zapieczona i niestety :doh: połowa świecy wyszła (ta część z elektroda) a połowa została w srodku w głowicy(gwint) :cry: niemoge tego wykrecic. Trzeba zdejmować głowice ?? Gdzie w warszawie mogli by sobie poradzić z takim problem najchętniej bez zdjemowania głowicy ;\. prosze o porade i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem podobna sytuacje.

Chyba mi nie powiesz,ze ukreciles tak,ze nie ma za co zlapac?

To sie chyba nie da zrobic,bo nasadka ppod klucz powinna zostac.

Jaukrecilem ta czesc z porcelanka a potem wykrecilem reszte.

Podejrzewam,ze masz zly klucz do swiec i do konca Ci nie wchodzi.

 

Podjedz do jakiegos spawacza i niech ci podgrzej lekko palnikiem,powinna puscic.

W ostatecznosci trzeba bedzie zdjac glowice /niestety/,ale wydaje mi sie ,ze odkrecisz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ukreciła mi się ta częśc z porcelanką i nasadką na klucz wśrodku został sam gwint ;\ i kluczem nieda rady. Słyszałem że gdzieś robią takie żeczy bez zdejmowania głowicy(tuleje itp.) Świeca juz się prawie wykreciła więc gwint wystaj zablokowała się pod koniec niewiem czemu niemam zabardzo tam dostępu aby obejżeć i czegoś popróbować niewiem co robić :worried:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu przy odkrecaniu szpilka przy kole byla tak zapieczona ze jak ja zaczolem odkrecac poprostu sie urwala i gwint zostal w srodku i nie wystawal ani kawaleczek gwintu i nie bylo za co zlapac. Wykrecilem ja w taki sposob dospawale do szpilki precik z raczka zebym mial jak chycic i kreci przy dospawywaniu tego precika z raczka nagrzalem szpilke tak zeby byla czerwona a nastepnie wzialem butelke z zimna woda i ostudzilem piaste nie polewajac po szpilce.Efekt byl taki ze szpilka poszla w palcach(wykrecila sie tym dospawanym pretem z raczka)Spawalem to tigiem poniewaz szpilka jest twarda i ciezko bylo czym kolwiek przetopic zeby sie ten pret dobrze zlapal.Jesli ci pozwalaja na to warunki sprobuj wykonac taka operacje napewno świeca wyjdzie bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić '' wykrętaki'' coś podobnego do gwintownika z lewym gwintem. Robisz dziurkę chyba że już jest , i wkręcasz w lewo wykrętak a on w pewnym momęcie się zablokuje '' stożkowy gwint'' i zacznie wykręcać pozostałość.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet taki zestaw wykretakuw lecz niema nim tam jak dojsc. Wbic tam tez niemozna niczego zabardzo. Sam raczej niedam rady tego naprawic. Wie ktoś moze czy w w-wa ktoś robie takie żeczy słyszałem że da się to zrobić bez zucania głowicy. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić '' wykrętaki'' coś podobnego do gwintownika z lewym gwintem. Robisz dziurkę chyba że już jest , i wkręcasz w lewo wykrętak a on w pewnym momęcie się zablokuje '' stożkowy gwint'' i zacznie wykręcać pozostałość.

Pozdrawiam Kanap.

 

Chyba to bedzie najlepszy i najbezpieczniejszy sposob jezeli nic innego nie pomoze. Dzieki temu powinno sie obejsc bez sciagania glowicy.

 

http://norsemandrill.com/Catalog/Images/Drill_Types/Type%20420-AG.JPG

 

Mam nawet taki zestaw wykretakuw lecz niema nim tam jak dojsc. Wbic tam tez niemozna niczego zabardzo.

 

Mozesz zalozyc przedluzke na tego typu wykretak. Wydluzenie narzedzia nie jest problemem. (bez skojarzen :norty:)

Do wiertla ktorym bedziesz nawiercal tez mozesz dospawac koncowke do ktorej zastosujesz taka sama przedluzke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

witam.

 

odswiezam temat.

niestety przytrafilo mi sie to samo, nawet na tym samym cylindrze :(

pytanie do bamos-a: jak sobie z tym poradziles w koncu?

 

jesli ktos ma jakies pomysly jak to zrobic, to bede wdzieczny za informacje.

 

LukaszPL - czy moglbys wkleic to zdjęcie jeszcze raz?

pozdrawiam

luther

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psiknij penetratorem/zdrowo/.puknij pare razy z czuciem srubokretem , i odkrecaj.Na 100% pojdzie.

 

masz na mysli np. WD-40?

wszystko pieknie, tylko ja nie mam za co zlapac :( poza tym moja swieca nie jest zapieczona, tylko gwint sie ukrecil...

nie wiem jak to zrobic, zeby przypadkiem opilki do cylindra nie powpadaly.

pozdrawiam

luther

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.