Skocz do zawartości

nie mogę otworzyć samochodu!


diabelczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nietypowy problem. W momencie gdy przyszły pierwsze mrozy, miałem problem z zamknięciem drzwi ( odbijały, nie chciały się zamknąć), dopiero po nagrzaniu samochodu wszystko wracało do normy.

Prawdziwy problem zaczął się jak samochód 3 dni stał a na dworze temperatura spadła grubo poniżej zera. Na początku centralny zamek działał ale drzwi kierowcy się nie otwierały ( zamarzły? ), ponadto samochód nie odpalił ( padł akumulator). Następnego dnia nie mogłem już otworzyć żadnych drzwi a centralny nie działal wogóle ( prawdopodobnie akumulator padł do "zera). Najgorsze jest to że nie mogę otworzyć samochodu nawet z kluczyka ( nie ruszą się "dzyndzel" ) nawet teraz gdy jest już Ciepło. Otwiera się tylko bagażnik ( z kluczyka) ale przez niego nie jestem w stanie wejść.

Czy macie jakieś pomysły jak dostać się do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwiach kierowcy masz kostkę centralnego zapewne ci padła. U mnie dostała się do niej woda i robiło się zwarcie. Drzwi się otwierały i szyby opuszczały u ciebie może być tak ze po prostu się nie otwiera. to sprawdź i akumulator
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czegoś tu nie rozumiem ,skoro otwiera się bagażnik to dlaczego nie podładujesz aku ,żeby otworzyć z pilota ???

W 316i nie ma aku w bagażniku tylko pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwiach kierowcy masz kostkę centralnego zapewne ci padła. U mnie dostała się do niej woda i robiło się zwarcie. Drzwi się otwierały i szyby opuszczały u ciebie może być tak ze po prostu się nie otwiera. to sprawdź i akumulator

 

 

 

 

 

tylko żeby dostać się tej kostki, muszę jakoś wejść do samochodu...jakieś pomysły na dostanie się przez bagażnik? czy tą kanape da się jakoś położżyć od " zewnątrz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkładaną tylną kanapę ? jeśli jest rozkładana to jest możliwość otworzenia przez bagażnik tylko musisz pokombinować

musisz mu podać jakoś prąd do akku ...może nic ci z pilota nie działa ani otwieranie drzwi ani okien innego kluczyka nie masz?

aczkolwiek to dziwne ze nawet z klucza otworzyć nie możesz.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to sedan z rozkladana kanapa to nie ma zadnego problemu bo masz raczki

w ostatecznosci mozesz podac prad z innego sprawnego aku na boczny kierunkowska i szybko otworzyc centralny

ale zrob to w ostatecznosci bo mozesz cos usmazyc

mi w poprzednim samochodzie padl czujnik temperatury zewnetrzej dlatego raczej nie polecam ale wtedy to bylo jedyne wyjscie zeby go otworzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum BMW pare osób podrzuciło pomysł nasępujący:

 

- otworzyć bagażnik ( bo sie otwiera) tam są 2 lampki które docelowo powinny się zapalić. Rozebrać te lampki, powinny być dwa kabelki. Przyłożyć je do dawcy prądu ( akumulator, bateria od telefonu). Powinnien się zamknąć obieg i druga osoba powinna otworzyc samochod.

 

Światła w bagażniku znajdują się na wysokości tylnych reflektorów. Po zdjęciu osłonki i wyjęciu żarówki nie ma żadnych kabelków. Gdy wyjmę cały moduł ( tam gdzie są wszystkie żarówki od tylnego światła) jedyny kable jakie widze są w kostce. Czy to o te kable chodzi? jak je wyjąć i skąd mam wiedzieć które są od tej wewnętrzenej żarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.