Skocz do zawartości

E90 2.0d nie ma mocy, DPF, pomocy


dawidek858

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją e90, świeci się kontrolka dpfu, auto jest bardzo słabe i kręci do 3,5 tyś po czym obroty zatrzymują się i wskazówka ekonomizera spada mimo wciśniętego zagu w podłogę, jeździłem tak trochę czasu, aż w końcu przejechałem autostradą około 60km przy prędkości około 180km/h i przepaliło raczej go bo, auto znacząco nabrało mocy i kręciło do końca, wróciłęm po paru godzinach autostradą z podobną prędokścią też około 60km. Dwa dni jeździłem po mieście, drogach, po których trzeba zwalniać wyprzedzać dość szybko, lecz na trzeci dzień auto ponownie straciło moc lecz kręciło obroty do końca, lecz dzień później znowu max 3,5tyś i straszny muł. Normalnie ma około 8s do setki, teraz ma około 18-20. Co robić ? Trzeba wycinać koniecznie DPF, czy jest jakaś tańsza i prostsza opcja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyc auto pod DIS'a, wlaczyc wymuszone wypalanie dpf i jezdzic, jezdzic, jezdzic az do skutku. Mialem ten sam problem, auto bylo strasznie mulowate, ale krecilo sie powyzej 3500tys i wypalilem go w/w sposobem. Filtr byl podobno strasznie zapchany bo na 1 sesji wypalania sie nie skonczylo ;) ale to wina poprzedniego wlasciciela i jego niewiedzy o termostatach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search: :search:

viewtopic.php?f=70&t=233910

 

viewtopic.php?f=70&t=227656

 

viewtopic.php?f=70&t=226657

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.