Skocz do zawartości

Wymiana uszczelek drzwi w e46 qp


poluś1685049624

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ale chcesz wymienić tą na drzwiach czy tą na karoserii ???

Jeśli ta na drzwiach to ona jest klejona i trzeba je opalarką pomału nagrzewać i odklejać .

Jeśli ta w otworze karoserii to jest wciskana na taki rant . Przynajmniej tak jest w 39 ,ale myślę że w e46 jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To bez problemu sam zmienisz .

Sam zmieniałem jakieś 3 miesiące temu w e39 i zajęło mi 10 min.

Musisz tylko zdjąć dolną listwę progową ,która jest na zatrzaskach ,wyciągnąć starą i wciskać nową. Problem miałem tylko z docięciem tej uszczelki bo jest zbrojona w środku metalem. No i musisz uważać ,żeby długość dobrze dociąć bo jak za krótko dziabniesz to poprawki nie będzie (w tym sklepie na górze strony zapłaciłem za uszczelkę 200zł :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko pamiętaj, że ona ma w oryginale podgrzewanie i podłączony przewód w okolicy miejsca gdzie zaczyna się deska. Pewnie dlatego nowa kosztuje ~1000zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat ponieważ mnie niestety również czeka taka wymiana. Znalazłem uszczelkę tutaj: http://bmwcentrum.pl/uszczelka-wneki-drzwi-czarna-lewa-bmw-e46-coupe,id11503.html i szczęka mi opadła jak zobaczyłem cene :shock: :shock: :shock:

Czy ktoś ma jakieś info gdzie mozna to kupić taniej?

Czy warto kupić używaną (obecną mam już lekko nieszczelną, tz woda sie nie przeciska ale powietrze przy dużych prędkościach już tak i stąd moja obawa przed kupnem użyki aby nie było podobnie) ?

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na co zwracać uwagę aby zrobić to poprawnie i ogrzewanie poprawnie działało ?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Liczysz na to, że znajdziesz dobrą używaną? Ja liczyłem przez parę lat i nie znalazłem w lepszym stanie od mojej więc została poklejona. /pamiętaj, że uszczelka ma naklejonego takiego ozdobnego "misia" w kolorze zależnym od tapicerki/ Oficjalnie taniej nie kupisz, może trochę taniej się da przez zniżki ale i tak będzie drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.