Skocz do zawartości

E61 2005r ksenony - co oznacza funkcja "daylight" w iDrive?


tomac

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak w temacie. Podobno jest możliwość aktywacji świateł dziennych w aucie (na światłach drogowych), jednak trzeba to specjalnie kodować. Natomiast w idrive jest jakaś opcja "daylight". Co ona oznacza? Z nazwy można sądzić, że to światła dzienne, ale u mnie nic takiego nie zauważyłem. Może jest teraz za ciemno i automatycznie się włączają światła mijania, a może po prostu nie wiem, jak to włączyć? Co to w zasadzie jest funkcja "daylight" i jak się jej używa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to przy aktywnej funkcji Daylight za uruchamianie świateł odpowiada czujnik światła.

Jak jest słoneczny dzień to światła nie powinny świecić.

Generalnie u nas i tak trzeba cały rok jeździć na włączonych więc nie ma sensu aktywować tej funkcji w iDrive.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to chodzi - to jest raczej zrealizowane na pokrętle od świateł (jest zarówno położenie "auto" jak i normalne załączenie świateł). W tej chwili obydwa te położenia skutkują u mnie załączeniem świateł mijania (może dlatego, że jest dość ciemno i czujnik oświetlenia daje sygnał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach przed liftem gdy masz zaznaczoną tą funkcję to jak zostawisz przełącznik w pozycji "A" to światła będą się świecić i w dzień i w nocy, gdy odznaczysz i ustawisz na "A" to będą się załączać automatycznie tylko jak zrobi się ciemno.

 

W autach po lifcie który ma światła do jazdy dziennej na ringach to chyba jest tak jak kolega macznik pisze.

 

Jak zakodujesz sobie światła do jazdy dziennej na światłach drogowych to trzeba tą funkcję w idrive wyłączyć bo jak jest zaznaczona to gdy ustawisz pokrętło świateł na "A" to będą świeć i tak i w dzień i w nocy ksenony a gdy odznaczysz i ustawisz na "A" to wtedy jak jest widno to świecą światła dzienne (realizowane przez przyciemnione światła drogowe) a gdy zrobi się ciemno to dzienne się wyłączają a włączają się ksenony i cała reszt jak przy światłach mijania.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.