Skocz do zawartości

[E46]Xenon na H7?


Miiły94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie oto pytanie, kiedyś słyszałem ze policja nie może się przyczepić o zwykłe H7 niezależnie jakie mają barwę i znalazłem takie http://allegro.pl/philips-diamond-vision-5000k-h7-nieosiagalne-w5w-i3914647841.html Czy Policja może mi za nie odebrać dowód ?

 

@edit nie mam lamp soczewkowych ani spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że xenon, ale nie potrzeba przetwornicy, jest rzekomo luka w prawie która zezwala na to :mad2:
To Cię rozczaruję - to nie jest xenon, tylko zwykła żarówka H7. Ten kto to napisał w aukcji, że to xenon, zasługuje na baty za wprowadzanie ludzi w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie oto pytanie, kiedyś słyszałem ze policja nie może się przyczepić o zwykłe H7 niezależnie jakie mają barwę i znalazłem takie http://allegro.pl/philips-diamond-vision-5000k-h7-nieosiagalne-w5w-i3914647841.html Czy Policja może mi za nie odebrać dowód ?

 

@edit nie mam lamp soczewkowych ani spryskiwaczy

No więc po kolei:

1. Ta żarówka to philips ( zakładam, że faktycznie tak jest ) więc ma zapewne homologację.

2. Jest to H7 więc żaden policjant nie ma tutaj nic do gadania. jest to legalne.

3. Muszę Cię rozczarować - efekt świecenia "koło prawdziwego ksenona nawet nie leżał".

Mam te żarówki z Hondzie CBR BlackBird i świecą one faktycznie nieco lepiej od żarówki standardowej,światło jest bardziej białe.

Ale świecą tylko nieco lepiej. Nie ma porównania do prawdziwego ksenona.

 

A tak na marginesie - jak chcesz porządne żarówki to ( z mojego doświadczenia ) najlepszy stosunek cena/jakość to Tungsram +90%. Do kupienia na allegro.

I tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które ? Te Tungsram ?

Jeżeli tak, to odpowiadam - mają.

Tu masz +90%

http://allegro.pl/tungsram-h7-megalight-ultra-90-wiecej-swiatla-i3889501691.html

I te znam - extra

 

A tu masz nawet 120%

http://allegro.pl/tungsram-h7-megalight-ultra-120-wiecej-swiatla-i3923145617.html

Ale tych nie znam - nie wiem jak jest z trwałością.

 

Jedno jednak wiem - te żarówki to potężne światła z HOMOLOGACJĄ. Mam je w kilku samochodach i nigdy nie było problemów z policją czy przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - przepraszam...

Ale czy Wy jesteście ślepi ? Czy macie problemy z czytaniem ?

Zerknijcie jeszcze raz na linki które zamieściłem kilka postów wcześniej.

A tam w opisie aukcji jest napisane "HOMOLOGACJA" - więc o co Wam chodzi ?

Piszę ponadto wyraźnie - nigdy nie miałem problemów z policją ani w kraju ani za granicą. Nigdy nie miałem problemów na przeglądach.

A wy wciąż prowadzicie dyskusję "czy mają homologację" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę Ci cytatem z Twojego podpisu:

"dobija mnie głupota ludzi w tym kraju"

 

Ale gdybyś przypadkiem pytał poważnie to odpowiem:

Nie jest to shit pokroju Osram które świecą faktycznie krótko i szybko się spalają.

Ten Tungsram u mnie w autach świeci już tyle ile świeci standardowa ( to u mnie jakieś ok. 30 tys km przy moim stylu jazdy ) i wciąż świeci...

Więc żywotność na razie - standard, co jest sukcesem przy generowanej jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś lekko żałosny.

Nie sprzedaję tych żarówek - po prostu próbowałem pomóc innemu formowiczowi swoim doświadczeniem.

Ale dla Twojej wiedzy - bo jak widać masz braki w edukacji.

Marka Tungsram jest własnością General Electric. Czyżby była to chińska firma ???

Ale ponieważ możesz nie rozpoznać ironii to poczytaj sobie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/General_Electric

A żarówki które podałem są produkowane w Europie - o ile się nie mylę to na Węgrzech - nie mam pudełka wiec nie mogę tego sprawdzić.

Edytowane przez Bodzion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając nieco od tematu, a propo żarówek.

Co wy z tymi Chinami, zakupiłem do swojego kombi lampy zamienniki, niewiele droższe od najtańszych na all. Były w nich żarówki koreańskie z barwionego szkła(lekko fioletowe szkło), świeciły bardzo ładnie.

 

Pracuję w firmie z ludźmi którzy pracowali wcześniej w Philips Pabianice, poprzynosili mi najlepsze produkty i żałuję że wymieniłem w ogóle te w lampach drogowych. Na codzień jeżdżę na dziennych i ten niebieski dzióbek w nieporysowanych i czystych lampach całkiem znośnie wygląda. Ale wykonanie żarówek żenada, zwykłe szkło zabarwione po wierzchu.

 

Po rozmowie z ww kolegami z philipsa okazuje się że philips nie stosuje barwionego szkła bo jest za drogie, około roku temu skrętki do halogenów przywożone były z ich chińskich fabryk, miało się to zmienić.

 

Nie wymagajcie proszę od produktu typu żarówka nie wiadomo jakiej jakości, bo taka w dzisiejszych czasach nie jest wymagana, producenci już odchodzą od tej technologii a szczególnie dobrych jakościowo aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.