Skocz do zawartości

328i nie ma mocy na PB i przygasa na światłach


sznurwurst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.

E36 328i z sekwencją ElpiGaz z 2009r.

Problem 1: na zimnym i na ciepłym silniku po naciśnięciu gazu nie ma siły, dławi się

Problem 2: jak dojeżdżam np do świateł po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają do zera i albo się odbiją albo auto gaśnie.

 

Próbowałem wiele rzeczy i zrobiłem następujące czynności:

- wymieniony filtr paliwa na nowy

- nowy przepływomierz

- sprawdzone gumy od powietrza

- wyczyszczony krokowy

- nowe świece

- wymienione cewki

 

Wydaje mi się że pozostaje pompa paliwa albo sonda lambda. Nie wiem czy sonda będzie rozwiązaniem bo ewidentnie brak mocy pod butem z kolei to gaśnięcie silnika, może właśnie sonda.

na gazie samochód zachowuje się o wiele lepiej choć spadek obrotów ma miejsce zarówno na lpg jak i na pb.

 

Poradźcie proszę od czego zacząć żeby nie inwestować ww rzecz sprawną. Na co wskazują waszym zdaniem objawy?

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie na kompie. Pokazał że walnięta jest sonda druga. Dodatkowo może to być spowodowane tym że jesk pękniety kolektor wydechowy. Ktoś tam ostro majstrował bo jest włożony baran i strasznie zalany spawami.

Wymienię kolektor, sondę i czujnik temperatury.

Napiszę czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem sondę. Przestał przygasać i lepiej chodzi.

Mój mechanik stwierdził że przez to że jest zamontowany gaz może być jakaś rzeźba przy wtryskiwaczach.

Jeszcze się dławi na benzynie. oddam go na przegląd instalacji i może się znajdzie jakaś winna nieszczelność kolektora ssącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.