Skocz do zawartości

brak ogrzewania bmw e90


Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie potrzebuje waszej pomocy jest taki błąd w moim aucie że na postoju mi grzeje a jak zaczne jechać to po jakiś 5km pszestaje mi grzać i leci zimne powietrze wymieniłem termostat nic nie pomogło podłączałem do kompa i silnik trzyma temperaturę powyżej 90 stopni a w środku zimno aż palce marzną dotykałem również weża co dochodzi do nagrzewnicy i gorący zasilający i powrotny a mechanicy rozkładają rece bmw e90 z 2006 roku 325i z 3 litrowym silnikiem proszę o pomoc? wiem że pare osób miało taki sam problem i jestem ciekaw co było przyczyną.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
W obu przypadkach radziłbym diagnostykę IHKA czyli modułu odpowiedzialnego za klimę i nawiewy. Być może uszkodzony jest czujnik temp wnętrza i pokazuje jakieś głupoty lub jest problem z klapkami regulującymi przepływy powietrza. Najlepiej podłączyć sprawdzić. A jeśli to nic nie da to może masz tak zabitą nagrzewnicę że przepływ jest tylko przez komorę z króćcami a nie przez całą nagrzewnicę. Ale najlepiej zacząć od dobrego elektronika od BMW z INPA lub ISTA. Często miałem takie przypadki, że auta gasły lub działy się inne dziwne rzeczy i typowy mechanik rozkładał ręce a usterką okazywała się jakaś drobnostka np wypalony przekaźnik. W tych autach jest już masakrycznie dużo elektroniki i nie można podchodzić tylko i wyłącznie z punktu widzenia mechaniki trzeba ogarniać całościowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.