Skocz do zawartości

E46 320D automat - dziwne zachowanie auta


glucik93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam ogromny problem z moją e46 320d automat, otóż nie wiem dlaczego ale mój samochód dziwnie drga.

 

Drgania występują najczęściej jak silnik jest zimny, zauwazylem też że gdy rano wyjezdzam z garazu i skrecam kierownica to wydaje dziwny dzwiek. Po jakiejś chwili jeżdzenia to ustępuje. Drgania występują również gdy silnik jest ciepły, przy zmianie biegów. Zauwazylem też gdy np zjezdzam z trasy i dojezdzam do swiateł, zatrzymuję się na biegu to co ok 5 sekund auto delikatnie wzrata na obrotach i drga, i tak co 5 sekund. Bardzo dziwna sprawa.

 

Bardzo proszę o pomoc, zakupiłem poduszki i nie wiem czy ich nie odesłać z powrotem bo nie wiem czy to one są przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Automat odpalisz tylko jeżeli dźwignia jest na P, także tu nic dziwnego nie ma. Drgania masz pewnie od uwalonych poduszek pod silnikiem i skrzynia. Polecam wymianę, różnica kolosalna. Co do falowania obrotów to do naprawy pewnie elektryczny podgrzewacz cieczy chłodzącej. Ustaw klimatronik na 16 stopni to drgania ustaną. Jak chcesz się więcej dowiedzieć to użyj szukaj, pełno jest tematów z tymi usterkami. Co do piszczenia przy skręcaniu i gaśnięcia to nie wiem dlaczego. Podłącz kompa to zobaczysz dlaczego zgasł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do cieczy chłodzącej to sprawdzałem na komputerze i pokazało mi nagrzewnicę, nie weim czy to ma coś wspólnego z tym.

 

W poniedziałek wymienię poduchy pod skrzynią i silnikiem, zakupiłem komplet firmy Lemforder, jak myślisz powinny być dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem poduszki pod silnikiem i skrzynia. Drgania gdy silnik jest zimny - ustały. Wszystko jest ok ale przy zmianie biegów z 3 na 4 auto nadal drga :/ I gdy zatrzymuję się na światłach to występuje falowanie obrotów i do tego te nieszczęsne drgania.

 

Ma ktoś pomysł przez co moze to być spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy padającm sprzęgle odczuwalne jest bardziej ślizganie się biegu niż drgania

 

a tu akurat do końca racji nie masz .... Tematów o tym rzeka...

 

viewtopic.php?f=69&t=205606

viewtopic.php?f=72&t=133212&start=45

viewtopic.php?f=69&t=116267

viewtopic.php?f=102&t=74758&hilit=efekt+tarki

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji edytuj.....

 

To zacznij może od wymiany i posprawdzaj elementy gumowe wału i dyfra. Poduchy pod silnikiem i skrzynią wymieniłeś już?

 

viewtopic.php?f=15&t=122945

 

Co do falowania obrotów to byc może standard - uwalony podgrzewacz płynu chłodniczego. Wyłącz klimatronic i zobacz czy dalej falują obroty.

Podpinałeś auto pod kompa?

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem skąd te 800 - 1000 zł :

filtr z uszczelką aso - 280

filtr z uszczelką febi/meyle - 120

texaco etl 7045 1L/ ok 25 zł dynamicznie ok 10 L

robota nie powinna przekroczyć 250 pln

 

Po wymianie kasowanie adaptacji skrzyni.

Możesz też pokusić się na wgranie najnowszego oprogramowania skrzyni.

Mechanik bez rozbierania skrzyni nie powie ci nic - jeżeli problem leży oczywiście w skrzyni.

Remont skrzyni od 3 do 5 koła...

http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mole to jak dodasz wszystko co podałeś to wychodzi

280+250+250=780zł

Jak pojedziesz do jakiegoś chłopa co ci taniej zrobi to z tyle wyjdzie, a jak pojedziesz do molocha z dobrą reputacją to więcej. No a czy to pomoże to loteria. Nie zaryzykujesz to się nie dowiesz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadzwonię i zapytam orientacyjnie chłopa co może podejrzewać, skoro miał takie przypadki to powinien coś powiedzieć. Mam do wymiany jeszcze olej w silniku, ale on musi poczekać. Muszę zrobić z tą skrzynią najpierw bo ona mnie do szału doprowadza :)

 

Jutro dam znać co i jak. Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.