Skocz do zawartości

BMW5 E61 2006 2 problemy proszę o pomoc


RafalKacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Po wizycie w serwisie mam taki problem i nie wiem co spaprali . Jest zimno ok , samochód odpala super i pracuje stabilnie , jednak jak troche pośmigam z 10km i nagrzeje sie to podczas hamowania schodzi z obotów(normalne ) ale po chwili obroty zaczynają skakac i gaśnie. Jak jest rozgrzany to nawet na postoju jak sobie stoi i zaczyna pracować nierówno , ma kilka skoków obrotów i gaśnie.

Wszystko dzieje sie tylko jak jest rozgrzany , na zimnym silniku śmiga.

2 Po tej samej wizycie u mechanika przestała trzymać mi tylna szyba w klapie bagażnika. Mechanik stwierdził ze zamek walniety. Zamek zamówiłem i wymieniłem i dalej to samo było przez 2 dni. Dzisiaj natomiast zamek chwycił i trzyma szybe ale nie reaguje na przycisk otwarcia , ani nie ma świateł w bagażniku. Nadmienie że od 2 tygodni nie chodzi mi wycieraczka tylnia i spryskiwacz.

 

 

Opisałem jak mogłem , za pomoc będę wdzieczny. Szkoda mi juz wywalać kasę na "mechaników"

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) - zdemontuj instalację gazową

ad 2) - masz prawdopodobnie uwalone wiązki w klapie

 

 

P.S.

Jeśli oburzysz się, że nie masz instalacji gazowej, tylko silnik 2.0/2.5/3.0 benzyna/diesel, to napiszesz o tym pierwszy raz. Jak dotąd nie wiemy, czy to 520D, czy 545i czy może masz przez poprzedniego właściciela zamontowany taki silnik Andorii:

http://andoria-mot.com.pl/pub/Image/oferta/silniki_wysokoprezne/1-cylindrowe/600pix/s321.jpg

Edytowane przez Dasonen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam instalacji gazowej . O co chodzi i skąd takie przypuszczenie?

:mad2: :cry2: :duh:

To może w końcu zdradzisz tajemnicę - jaki masz silnik?

Bo dla różnych silników są różne przyczyny takich usterek.

Nie wiadomo, czy benzyna, czy diesel i czy wolnossący czy doładowany i jaka pojemność i ile cylindrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil,w przyszłości pomoże ci to z korzystania z forum.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem INPE za duzo nie kumam ale takie błędy mi pokazuje:

4390 4390 boost temperature sensor, Signal

4212 4212 Glow plug zylinder 1, Control

4222 4222 Glow plug zylinder 2, Control

 

czy to moze mieć wpływ na moje pytanie 1 opisane w 1 poście ??

 

I co z tym robic , czy sam dam radę czy mechanik

 

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na świece,jakbys miał uwalony moduł miałbyś błąd wszystkich 6 świec.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.