Skocz do zawartości

[320i M54B22] opinie i osiągi


Bartolini85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem z lublina i powiem tak też obejrzałem kilka tych aut i mam podobne odczucia jak ty zawsze coś nie tak a to rdza a to jakieś udziwnienia itd ... Teraz znalazłem jedną wartą uwagi silnik pięknie pracuje rdzy niewiele tylko ogromny przebieg 300 tysia prawie (co chyba daje mi gwarant że nie cofany bo autop naprawde łądnie jeździ) na tyle mi się spodobała że biorę ją na sprawdzenie do mechaników i jeśli wszystko będzie grać to ją kupię tylko boje sie tego przebiegu nie wiem jak na to patrzeć ... I oczywiście proszę o więcej opoini na temat aut z silnikiem m54b22 170km. Naprawdę mi zależy na waszych opiniach zwłaszcza że to będzie moje 1 BMW i nie chciał bym sie zrazić do marki kupując trupa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź sie do roboty i poszukaj na forum Bo jest miliard takich tematów. Ja swojej szukałem 3 miesiące i dzięki koledze z forum znalazłem

 

Dlatego pisze tutaj forum tez przegladam ale jest duzo postow z przed np 4 lat.

 

Czyli generalnje nie musze sie bardzo bac tego przebiegu ? Jesli bawet auto bylo tak srednio dbane ? Licze sie z tym ze trzeba bedzie wsadzic w auto kilka tysi ale nie chcial btm utonac finansowo w fttm aucie rocznie robie okolo 10k km a auto chcialbym na mi imum 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli generalnje nie musze sie bardzo bac tego przebiegu ? Jesli bawet auto bylo tak srednio dbane ? Licze sie z tym ze trzeba bedzie wsadzic w auto kilka tysi ale nie chcial btm utonac finansowo w fttm aucie rocznie robie okolo 10k km a auto chcialbym na mi imum 5 lat

Wg mnie sam przebieg niewiele mówi. Gorzej, że piszesz, że średnio zadbane. Generalnie na odległość to Ci nikt nie powie czy warto. Nie napalaj się. Weź ze sobą kogoś kto ma pojecie, niech sie przejedzie i wszystko na zimno posprawdzajcie. A potem jeszcze sie przespij i dopiero zdecyduj :)

Edytowane przez Degru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam teraz polo 1.9 TDI 101km a powiecie mi ile palą wasze silniki ?? I ile kosztują naprawy np co ostanio wymienialiście za ile itd ile płacicie ubezbieczenia był bym bardzo wdzięczny za takie wskazówki bo dla mnie to jest bardzo ważne myśle że ogólnie BMW będzie 2x droższe niż polo...I np ile wam oleju te silniki biorą itd bo słyszałem że lubią brać olej jak ogólnie z awariami ile wydajecie na te silniki (i wasze BMW) Wszystko mnie interesuje o jakie macie przebiegi itd

Naprawy i części w sumie to wyjdą ze 2x więcej niż przy takim vw, ale za jakość trzeba płacić. Komputer po miesiącu 100% miasto pokazuje 11.6, ale ponoć zaniża więc można liczyć koło 12, a kręcę go tam gdzie ma to sens i wiem że nie będę za 100m gwałcił pedału hamulca, tak to generalnie spokojna jazda, w mieście nie ma zbytnio gdzie szaleć(krk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich forumowiczów i szczęśliwych posiadaczy BMW.

 

Przymierzam się do kupna BMW e46 320i

znalazłem taki model https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-320i-CID5-IDl1uWu.html

chciałem się zapytać czy warto ją w ogóle oglądać, dodam że to by miała być moja pierwsza beti.

Trochę przeraża mnie przebieg ponieważ jest tutaj rozrząd na łańcuchu i wymiana nie będzie tania jeśli miała by być.

Ogólnie chciałem się też zapytać na co zwracać szczególną uwagę żeby nie wpaść jak śliwki w kompot, a później tylko zgrzyt zębów i nic po za tym nie pozostanie.

 

Dodatkowo tutaj cena wydaję mi się dość niska, jednak przebieg jest wysoki. Wiem że na odległość ciężko co kolwiek powiedzieć ale może ktoś wyleję na mnie kubeł zimnej wody i powie co i jak. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i szczęśliwych posiadaczy BMW.

 

Przymierzam się do kupna BMW e46 320i

znalazłem taki model https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-320i-CID5-IDl1uWu.html

chciałem się zapytać czy warto ją w ogóle oglądać, dodam że to by miała być moja pierwsza beti.

Trochę przeraża mnie przebieg ponieważ jest tutaj rozrząd na łańcuchu i wymiana nie będzie tania jeśli miała by być.

Ogólnie chciałem się też zapytać na co zwracać szczególną uwagę żeby nie wpaść jak śliwki w kompot, a później tylko zgrzyt zębów i nic po za tym nie pozostanie.

 

Dodatkowo tutaj cena wydaję mi się dość niska, jednak przebieg jest wysoki. Wiem że na odległość ciężko co kolwiek powiedzieć ale może ktoś wyleję na mnie kubeł zimnej wody i powie co i jak. :mad2:

 

 

Po pierwsze gościu. Nikt normalny i zdrowy na umyślę nie kupi tego E46. Najgorszy silnik, najgorsze wyposażenie, najgorszy stan. Jedno wielkie gó.wo.

Nie będę się rozpisywał o stanie technicznym tamtego pojazdu. Ale skomentuje tylko Ciebie - 300 tys za dużo przy kwocie 6 tys zł? Przez takich pacjentów jak ty handlarze kręcą przebiegi. Zresztą, słusznie.

Nie stać Cię na to auto, uwierz mi - mentalnie i finansowo.

 

PS: beti to weź sobie przy bierzmowaniu.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czwartak daleko masz? Oferta kusząca biorąc pod uwagę cenę, przebiegu nie bój się, ten silnik niewiele sobie z tego robi, nie to co silnik koleżki matekBMW 318i n42 a w opisie 320i R4..co to w ogóle jest?? :roll: jakiś swap z vw? Czy jak?

Wracając do sedna silnik omawianego 320i nie porywa mocą a sporo już spali, ale tu cena robi zainteresowanie. Wiem, rozumiem, sam to przechodziłem jak szukałem swojego; 6 lat temu przedliftowe 320d zaczynały się od 12k i takie oglądałem..skończyło się na polifcie za prawie 30k :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie kusząca, może mi ktoś wyjaśnić dlaczego to najgorszy silnik? ja jestem zadowolony, objedziesz każdą R4 nawet najmocniejszą, dźwięk fenomenalny i wcale nie jest taka słaba, w moim silniku wystarczyło zmienić uszczelki na vanosach, mechanik twierdzi, że silnik w stanie idealnym pomimo przebiegu powyżej 300tyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może mi ktoś wyjaśnić dlaczego to najgorszy silnik?

O to zapytaj miszcza matekBMW

objedziesz każdą R4 nawet najmocniejszą

Masz na myśli każdą czy tylko PB? :8) jak nawet tylko PB to niestety 318i R4 2.0 143km ma lepsze osiągi od 320i R6 2.0 150km, więc Twoja teoria leży. Miałem ostatnio okazję się przejechać takim zdrowym egzemplarzem i jedzie nawet nieźle, ale szału oczywiście nie ma, dane niestety nie są dobre dla tego silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matekBMW dzięki za odpowiedź, lecz nie chodziło mi o pokazanie twojej wyższości a o merytoryczną wypowiedź, która by coś wniosła w temat. Dzięki

 

maniek21112 o to chodzi że blisko i chyba pojadę zobaczyć na żywo jak to wszystko wygląda, najpierw chciałem zaczerpnąć opinii na forum BMW :)

może i nie porywa mocą ale przesiadając się z 100km 1,5t kloca na pewno poczuję ogromną różnicę.

150km to wcale nie tak mało, oczywiście jak się już tą moc objeździ to tak będzie. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś wyjaśnić dlaczego to najgorszy silnik?

O to zapytaj miszcza matekBMW

objedziesz każdą R4 nawet najmocniejszą

Masz na myśli każdą czy tylko PB? :8) jak nawet tylko PB to niestety 318i R4 2.0 143km ma lepsze osiągi od 320i R6 2.0 150km, więc Twoja teoria leży. Miałem ostatnio okazję się przejechać takim zdrowym egzemplarzem i jedzie nawet nieźle, ale szału oczywiście nie ma, dane niestety nie są dobre dla tego silnika.

Skoro dane tak mówią, że nie objedzie to pewnie tak jest, teoria padła, ale za to akustycznie, dźwiękiem pozamiata R4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest poza dyskusją :8) każdy ma jakieś priorytety i wybiera to na czym mu bardziej zależy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny dział dla oceny aut z ogłoszenia.

Widzę że w tym ogłoszeniu jest nr VIN

viewforum.php?f=44

W tytule wpisz nr VIN i w treści podaj linka do ogłoszenia to Ci chłopaki pomogą

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was maniacy BMW!W przeszłosci miałem e39 w m52tu.Bardzo fajnie wspominam ten czas z tym autkiem,choc w tej chwili szykuje sie na e46 w coupe.Mam juz na oku ciekawą sztuke.Co mysliscie? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-coupe-170km-led-18cali-ID6yKxRF.html

 

 

 

Padaka, walony z prawej, ulep, rejestracja z 3 literami, xenony z allegro,

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.