Skocz do zawartości

Wyjęcie rozrusznika E46 330d


Greg_24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio bardzo ciężko mi kręci rozrusznik i przymierzam się do wyjęcia rozrusznika.

Moje pytanie brzmi czy dam radę sam go wyjąć i jak się do tego zabrać.

Szukałem na forum ale jakoś nic nie znalazłem, może coś przeoczyłem :?:

Mam 330d 2004r po lifcie, silnik M57N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w 3.0d, ale u mnie mi sie nie chcialo wyjmowac samemu, a duzo rzeczy sam robie. mechanikowi w koncu to zlecilem, rozbieral od gory zeby sie dostac. wiem ze mozna opuscic lekko silnik i go wyjac ale niech ktos inny sie wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na rozrusznik bo podpinałem inny akum i było to samo, a wcześniej jak podłączyłem jeszcze inny akum z prądem rozruchowym chyba 650 to nawet obrócić nie chciał :(

Z tego co się wypytałem znajomego mechanika to jak zdejmę kolektor ssący to dojdę bez problemu.

Jutro się za niego zabieram to dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolektor odrecasz i kilka innych gartow i w miare jest dostep:) tylko przy kolektorze nie urwij plastiku, jest taka jedna franca od strony filtra srubka ktora bardzo ciezo odkrecic, bardzo slabe dojscie jest do niej,caly kolektor wywalisz rozrusznik siedzi pod kolektorem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem pisze jak poszło, tak więc:

faktycznie najlepiej zdjąć kolektor ssący, wtedy dostęp jest dobry, jedyny problem to odkręcenie dwóch śrub od rozrusznika z góry (torx nasadowy 14) brak miejsca.

Ja zdjąłem osłonę pod skrzynią i tamtędy je odkręciłem, nie było łatwo, użyłem dwóch przedłużeń i dwóch łączników przegubowych.

Nie popuszczałem skrzyni ani silnika, a rozrusznik wyjąłem przez górę.

Rozrusznik zawiozłem do regeneracji, jutro ma być gotowy.

Kręcił bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odgrzeje kotleta i dodam od siebie że nawet w M57N można wszystko zrobić od góry łacznie z odkręceniem dwóch trudnodostępych śrub. Niełatwe, ale też nie nazbyt skomplikowane. Dzisiaj dokonałem tego na świeżym powietrzu bez kanału. Pod domem. :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.