Skocz do zawartości

318d Głośno w środku - buczy


T0mmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Walczę od jakiegoś czasu z głośną pracą - no właśnie do końca nie wiem czego prawdopodobnie silnika. Buczenie dochodzi ze strony kierowcy z silnika ale jak się otworzy drzwi i dodam gazu na 2000obr to słychać je na wysokości siedzenia kierowcy. Słyszalne jest zarówno podczas jazdy jak i na postoju, tak od 2000obr. Buczy tak jakby był założony jakiś pseudo sportowy tłumik. Tłumik raczej wykluczam ponieważ był robiony jakiś czas temu.

Czy może taki efekt dawać podprogowa pompa paliwa lub filtr ? Myślałem , że może ma to coś wspólnego z dolotem więc wyczyściłem EGR i kolektor, wymieniłem zawór EGR bo nie dawał podciśnienia wymieniłem jeszcze termostat egr. Do zrobienia mam jeszcze moduł świec żarowych to raczej nie wpływa na głośną pracę silnika.

Będę wdzięczny za pomoc bo już nie wiem co mam robić. Jak jadę to diesla prawie nie słyszę tylko to buczenie, nie jest to bardzo głośne ale denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pompa może buczeć, nagraj ten dźwięk.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik elastyczny wydechu może dawać takie objawy jak mówisz - kiedy się zużyje, wydech zaczyna przenosić drgania silnika na karoserię, co ty odbierasz jako hałas / burczenie. Zacząłbym od kanału i osłuchania auta z niego.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Jutro podjadę do tłumikarzy żeby obejrzeli cały wydech i nagram również ten dźwięk.

Trochę mnie denerwuje ten hałas , wcześniej miałem VW 1.9 TDI i nic przy nim nie robiłem, w środku cicho i wszystko lekko pracowało a tutaj jak w czołgu :) buczenie jakbym jakimś sportowym samochodem jechał :)

 

W każdym razem dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u tłumikarzy - był pęknięty katalizator końcowy więc kazałem go wyciąć nie zmieniło to jednak nic w kwestii buczenia :(

Obejrzeli dokładnie wydech niby wszystko ok, łącznik elastyczny również, i mówili, że buczenie dochodzi z pod silnika. Może ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj to buczenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.