Skocz do zawartości

E60 525i,błąd 2A32,2A47 valvetronic


tytus76

Rekomendowane odpowiedzi

Olej mam wlany 5W40,przebieg na oleju to 3000km,dzisiaj odpaliłem i na ssaniu nie cyka,zaczyna jak zejdzie ze ssania,przy około 2000 obrotów też znika,potem znowu cyka jak obroty schodzą w dół.Przebieg mam 160000km,pierwszy właściciel,więc silnik nie jest zajeżdżony.Z góry dzięki za dalsze podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Po wymianie czujnika wałka mimośrodowego błędy 2A32 i 2A47 zniknęły, w parametrach rzeczywistych wartości jego zmieniają się, ale silnik nadal nierówno pracuje i wyskakuje teraz błąd 2A82 - Vanos, aktywacja, nieciągły. Czytałem, że trzeba przeczyścić elektrozawory vanosa? Czy to dalej ten czujnik miesza? Czy jeszcze coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak piszesz wyczyść elektrozawory i zamień je miejscami, znowu sprawdź błędy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem elektrozawory i zamieniłem je miejscami, ale nadal silnik na wolnych obrotach kuleje. Zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowicie w parametrach rzeczywistych jak pokazane są poszczególne cylindry to zakres pacy ma być np. 100-300, gdzie na pierwszym cylindrze jest -1100, a na pozostałych około 200. Tak było od początku i po wymianie czujnika wałka mimośrodowego lub zamianie elektrozaworów nie zmieniło się. Czy to świadczy, że coś z tym cylindrem jest nie OK? Czy np. uszkodzony-przestawiony vanos lub coś innego może powodować takie odczyty? Błąd jaki był, ale nie zapisałem go sobie, chyba coś w stylu vanos po stronie wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż zrzut jak to wygląda.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.