Skocz do zawartości

2013 E70 x40d awaria dynamic drive


TomekW

Rekomendowane odpowiedzi

no coś się porobiło i baśka zaniemogła...

przy wolnej jeździe przez ciasne rondo (więc wychył nadwozia duży) wywaliło mi czerwony komunikat "awaria dynamic drive, jedź ostrożnie, etc)". to opcjonalny system zapobiegający nadmiernym przechyłom budy.

po zgaszeniu silnika zniknęło.

za jakieś parę dni znowu to samo - ding + czerwony komunikat.

przebieg auta 15k km.

od paru dni auto stoi na serwisie i trwa zabawa w stylu poszukiwany/poszukiwana przyczyna... przewody hydrauliczne OK, padło na blok zaworów dynamic drive. oczywiście część trzeba sprowadzić a to trwa...

 

ale nie jestem pewien czy to jest właściwa przyczyna; na zagranicznych forach czytałem o czujnikach przyspieszenia, przechyłu, module IVM... generalnie bolączka E70 ale jakimś cudem (?) nieznana dla naszych autoryzowanych serwisów (przynajmniej tego gdzie ja jeżdżę)

 

może macie własne doświadczenia co może boleć moją baśkę?

 

a i przy okazji - mam też dostęp komfortowy i już 2 razy zamknął klucze w środku; zawsze tak samo - w torebce żony, na podłodze za kierowcą; oczywiście komputer nie zarejestrował żadnych błędów a ja przez pół miasta goniłem z drugim kluczem na hasło żony "ratunku". Ki diabeł?

 

pozdrawiam,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

rozumiem, ze chodzi o adaptive drive - rzadko sie czyta o awariach tego systemu; oprocz tego co piszesz, czytalem kiedys o blahostce pt. niedoladowany akumulator, ktory potrafi wywolac tego rodzaju bledy; pewnie to nie to, ale pisze tak na wszelki wypadek

 

ja nie mam dostepu komfortowego, ale czytalem juz o wielu przypadkach zatrzasniecia kluczy, mimo, ze BMW twierdzi, iz jest to niemozliwe. Czy w PL nie mozna otworzyc samochodu przez zadzwonienie do BMW assist? Do niedawna moglem otworzyc samochod z aplikacji BMW remote, ale chyba BMW ograniczylo te funkcje

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o układ, który zapobiega przechylaniu się nadwozia na zakrętach; różnie to nazywają; u mnie komunikat na ekranie był "dynamic drive failure".

 

co do klucza - w PL otworzyć możesz tylko drugim kluczem

 

pozdrawiam,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy byly jakies bledy zapisane w pamieci? Magicy z PL ASO pewnie niezbyt czesto maja do czynienia z adaptive drive. W E70 spotyka sie stosunkowo rzadko, ale wystepuje rowniez w innych modelach... majmy nadzieje, ze namierza problem w miare sprawnie.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no coś się porobiło i baśka zaniemogła...

przy wolnej jeździe przez ciasne rondo (więc wychył nadwozia duży) wywaliło mi czerwony komunikat "awaria dynamic drive, jedź ostrożnie, etc)". to opcjonalny system zapobiegający nadmiernym przechyłom budy.

po zgaszeniu silnika zniknęło.

za jakieś parę dni znowu to samo - ding + czerwony komunikat.

przebieg auta 15k km.

od paru dni auto stoi na serwisie i trwa zabawa w stylu poszukiwany/poszukiwana przyczyna... przewody hydrauliczne OK, padło na blok zaworów dynamic drive. oczywiście część trzeba sprowadzić a to trwa...

 

ale nie jestem pewien czy to jest właściwa przyczyna; na zagranicznych forach czytałem o czujnikach przyspieszenia, przechyłu, module IVM... generalnie bolączka E70 ale jakimś cudem (?) nieznana dla naszych autoryzowanych serwisów (przynajmniej tego gdzie ja jeżdżę)

 

może macie własne doświadczenia co może boleć moją baśkę?

 

a i przy okazji - mam też dostęp komfortowy i już 2 razy zamknął klucze w środku; zawsze tak samo - w torebce żony, na podłodze za kierowcą; oczywiście komputer nie zarejestrował żadnych błędów a ja przez pół miasta goniłem z drugim kluczem na hasło żony "ratunku". Ki diabeł?

 

pozdrawiam,

T

 

a czy to nie przypadkiem niski poziom płynu w układzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dostępu komfortowego to już 2 razy zdarzyło się, że zatrzasnąłem kluczyki w torbie w bagazniku i w obydwu przypadkach gdy przód nie "łapał" udało się którąś z tylnych drzwi otworzyć. Może to wiesz ale gdy klucze są zatrzaśnięte w kabinie to trzeba w pierwszej kolejności spróbować otworzyć każde drzwi a nie tylko kierowcy.

 

Dynamic Drive w podobny sposób padł u mnie jeszcze w E60. Komunikat pojawiał się co jakiś czas właśnie przy nagłych dużych i ostrych przeciążeniach. Coś, gdzieś nie kontaktowało. Generalnie to na ogół jest jakiś bzdet ale znalezienie gdzie dokładnie leży problem to droga przez mękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady w sprawie dostępu komfortowego; powiedziałem żonie, że ma nosić klucz w kieszeni a nie na dnie torebki :D

 

adaptive drive - jutro odbieram auto z serwisu; zobaczymy jak się będzie sprawowało. W ASO stwierdzili awarię bloku zaworów za jedyne 4k PLN....

wg mnie to nie to ale auto jest na gwarancji więc nie oponowałem.

http://www.etk.cc/bmw/PL/parts/info/37206794578/

 

przy okazji - to fajna ta stronka jest www.etk.cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.