Skocz do zawartości

730iA Pare pytań


Patrykus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem E38 730iA z '94r.

Auto przyprowadzone z holandii, ale nie jest to auto w idealnym stanie i mam kilka rzeczy do zrobienia w nim i chciałbym się zapoznać z opiniami, doświadczeniami użytkowników.

1. Wskaźnik paliwa pokazuje cały czas rezerwe, nie drgnie nawet po zalaniu 40l od czego zacząć?

2. Jakim olejem zalać skrzynie? Jest jakiś dedykowany pod nią? Podejżewam, że nigdy nie był zmieniany. Czasami jest problem jak się depnie do końca na 2 lub 3 biegu odcina i nie przełącza na kolejny bieg tylko wali wali wali, czasami jak odpuszcze pedał i dam znowu to wtedy jest ok. Wiem, że sama wymiana oleju może nie pomóc ale nie wygląda mi to na typowo mechaniczną usterkę ponieważ przy normalnej jeździe skrzynia pracuje raczej wzorowo, przyczyna może być niezły szlam w skrzyni który stracił swoje właściwości hydrauliczne i przy dużych ciśnieniach po prostu nie daje rady (ale to tylko moje zdanie) pytam bo nie chcę mi się wywalać skrzyni i jej rozbierać i szukać przyczyny, chociaż jeżeli płukanka nie pomoże i wymiana oleju to będę musiał.

3. Na zimnym silniku autem telepie i nie równo pracuje, jak się nagrzeje jest spoko, gniazda suche jakiś czujnik?

4. Zegary - nie zawsze po odpaleniu pokazują to co powinny lecz leżą, pomaga zgaszenie auta i ponowne odpalenie.

 

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Obstawiał bym któryś z pływaków w zbiorniku sa 2 po prawej i lewej stronie pod tylna kanapa będziesz miał dekielki wyjmij je ze zbiornika i zobacz czy przewody sie nie odlutowały

ad.2 Co do skrzyni to oleju było kilka rodzaji jeśli będziesz to robił sam musisz wejść pod auto i spisać numery z tabliczki znamionowej znajduje sie po prawej stronie jakies 5cm nad wydechem z boku skrzyni

ad.3 Silniczek krokowy czyszczenie lub wymiana

ad.4 Jakiej pojemności masz akumulator 7er jest bardzo wrażliwa na spadki napięcia ja jak miałem 70Ah działy sie cuda wianki włożyłem 110 jak ręka odja wszystko minęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził w jakim stanie jest akumulator, np.: czy nie ma zwarcia na celi itd. Ja przerabiałem to dwa razy na akumulatorze 75Ah jak był nowy i naładowany to wszystko było ok, ale jak jego żywot dobiegał końca to się zaczęło. samochód odpalał ale po odpaleniu zegary były martwe. Po podładowaniu akumulatora wszystko wracało do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdarzały się takie cyrki + wskazania typu 200 km/h jadąc 40 . Pomógł ruski sposób czyli zdrowe j***ięcie z góry w cyferblat :twisted: Coś tam mi po prostu nie łączyło.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko sprawdzałem i nadal nie wiem co jest grane ŻYD nadal świeci. Wkurza mnie to bo nie mam aż tyle kasy żeby tankować cały kocioł i jeździć sobie, tylko muszę się pilnować z gazem, liczyć kilometry i średnie spalanie :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może być grane????

 

Nie działa mi spryskiwacz lampy od kierowcy, mam zamiar się za to zabrać tylko nie wiem od czego zacząć :D dysza wygląda ok, przewód do niej idzie nie jest urwany tylko czemu nie spryskuje lampy? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.