Skocz do zawartości

E46 Touring - co można zrobić z audio zostawiając navi 16:9


CYBUL.eu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem E46 touring i zaczynam myśleć o poprawieniu fabryki w kilku aspektach tego auta ;)

Po włączeniu seryjnego radia strasznie rozczarowałem się jakością dźwięku - seria w astrze f gra czyściej :/

Aktualnie w aucie jest navi 16:9 z odtwarzaczem kaset, na monitorze wyświetla się coś takiego

http://zapodaj.net/images/4d071893db578.jpg

Z lewej strony widać moduł BT, który działa jako zestaw głośnomówiący, gdy telefon dzwoni ładnie ścisza muzykę i wszystko jest super :)

Tutaj pytanie, czy ten BT jest dołożony (tak to wygląda)?

Jak widać na zdjęciu navi nie działa.

W bagażniku mam coś takiego

http://zapodaj.net/images/933801dcfcf1e.jpg

Płyty od navi brak, w środku jest jakaś audio, ale nie da się jej wyjąć.

Kierownica jest multifunkcyjna

http://zapodaj.net/images/4192060dc6115.jpg

Prawy dolny przycisk i drugi od dołu nic nie robią, da się z tym żyć - nawet nie wiem do czego służą - może ktoś by mi wyjaśnił przy okazji?

 

No, to opisałem co mam w aucie, a teraz troche o tym, co chcę zrobić:

-Najchętniej dorzucił bym emulator zmieniarki i odtwarzał mp3, ale już przeczytałem, że z navi 16:9 żaden aftermarketowy produkt nie jest kompatybilny. I teraz pytanie - czy da się po prostu podpiąć seryjną zmieniarkę do tej navi? Czy może podejdzie z e90 - dało by to możliwość odtwarzania mp3?

-Czy to navi ma wyjście po niskiej, żeby podłączyć zewnętrzny wzmacniacz? Jeśli tak, to czy może to być coś nieoryginalnego, jak np. alpine?

-Co mogę zrobić, żeby navi działało - wystarczy kupić płytę?

-Planuje również wymienić głośniki, i tu mam pytanie - czy tam gdzie w touringu znajdują się głośniki w bagażniku jest wystarczająco dużo miejsca na zrobienie małej zamkniętej skrzyni? Chodzi mi o wrzucenie dwóch basowych głośników do bagażnika, bez pomniejszania bagażnika.

Przednie drzwi wygłuszę i wsadzę jakiś zestaw 16cm + gwizdki.

 

Dzięki za odpowiedź i wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siemano!

musisz wyciągnąć z radia RCA bo nie ma wyjścia niskonapięciowego

w miejscu głośników w bagażniku dało by się zrobić małe suby myśle że 8-10l max 1 szt.(ja jednak zabudowałem prawy bok i mam 10" w 20l

podłączyłem ori przody pod wzmak i o dziwo dają nawet czadu,niewiarygodne ile basu się wydobywa z głośników przykręconych do tapicerki :)przy czym mówimy o "basie" bo za prawdziwy robi rockford fosgate r1,ale i tak zamieżam lepić komory na drzwi i włożyć jakiś odseparowany zestaw, może hertz hsk

navi powinna działać po włożeniu płyty dvd z mapą

co do reszty nurtujących cię pytań nie odpowiem bo się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

moduł BT nie jest dołożony, występowały seryjne, zależy od wersji ale można też dołyż ori lub zamiennik.

 

Odnośnie emulatora zmieniarki pod mp3 od kilku miesięcy chińczycy już opracowali wersję pod 16:9 (poczytaj opis)

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-3002-Xcarlink-BMW.html

Navi ma oddzielny tuner radiowy i wzmacniacz, więc nie do końca jest tak jak napisałeś ale da się bez problemu zewnętrzny wzmacniacz.

Potrzebujesz płytę do navi z mapą.

 

Odnośnie suba to:

http://sklep.basser.pl/pl/175-bmw-e46-kombi-obudowa-subwoofera.html

lub woofery 165 mm w miejsce ori z tyłu

 

pozdrawiam,

 

piotr

www.radiocar.pl - profesjonalne nagłośnienia, elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co do naglosnienia- bawiłem się w wymiany głośników na "super extra mega ultra bass" z reklam i okładek gazet, wszędzie chwalone jbl, hertz, itd, w porównaniu z oem nokia- lepiej. do tego mały sub aktywny pioneera, chowany w boczek w bagażniku, ot dupy nie urywało, ale grało lepiej.

Aczkolwiek żaden głośnik basowy zabudowany w boczek nie zagra tak jak skrzynka kilkunastolitrowa w bagażniku...

Też jestem zwolennikiem zachowania bagażnika w pełni gotowego do zaladunku, więc bez żadnych skrzyń, ale teraz mam takową.

Zrobiona do mego auta, dopasowane kąty do oparcia tylnej kanapy i rolety, tak aby nie tracić przestrzeni, więc skrzynia sięga zaledwie do początku podnoszonej częsci podłogi, jak np bedę chciał wyjąć koło zapasowe- nie ma problemu, skrzynka nie przeszkadza, szerokość też nie za duża, tak na 1/3 bagażnika, a jak chce pojechać na wczasy- zrobiona wtyczka, jednym ruchem ręki wyciągam i wyjmuje skrzynkę. Więc jako odwieczny przeciwnik skrzyń basowych, przeszedłem na drugą stronę.

Do tego za zmieniarką piecyk 650W, na przód woofery Audio Mobile Acoustic( firma w ogóle nie znana dla 99% osób, ale ten 1% wie co to potrafi;) każdy kolorowy Hertz czy jbl lub reszta marketowych glosników wysiada) plus tweetery z jedwabna kopulka i ot tak mamy baaardzo miło grające audio bez żadnych przeróbek, wymiana radia to ostatnia rzecz jaką bym zrobił, a właściwie nigdy bym tego nie zrobił. No chyba że inwestycja w dedykowane dynavin.

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.